Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
06.07.2020 3 minuty čtení

Potraviny,které podpoří spalování břišního tuku

Potraviny,které zabraňují ukládat břišní tuk

Potraviny, které podpoří spalování tuku na břiše

Břišní tuk se spojuje s cukrovkou a srdečními chorobami. Zbavte se ho! Stačí, když ke svému stolu přizvete vhodné potraviny. Bude vám vyhovovat mandle nebo jogurt?

S břišním tukem se může potýkat kdokoli, bez ohledu na věk a genetiku. Vždy je však důležité „jít“ proti němu, ideálně s pomocí stravy. Na které potraviny se v tomhle směru můžete spolehnout?  

Ovoce

Ovoce je bohaté na vitaminy, minerály, vlákninu a antioxidanty. Dietní vláknina zlepšuje trávení, zvyšuje počet a rozmanitost dobrých střevních mikrobů, podporuje metabolismus a pomáhá snižovat krevní tlak. Vhodná jsou jablka, melouny, hrozny, jahody, citrony, mandarinky či třeba čerstvé limetky.

Zelenina

Zelenina, jako je špenát, kapusta, zelí, ředkvičky, mrkev, brokolice a tuřín je bohatá na vitaminy, minerály, antioxidanty a vlákninu. Tato zelenina snižuje množství břišního tuku zvýšením sytosti, snížením zánětu a podporou trávení.

Ryby

Ryby patří k mocným zdrojům bílkovin a omega-3 mastných kyselin. Bílkoviny pomáhají budovat svaly, omega-3 mastné kyseliny zase snižují zánět v těle a zvyšují rychlost metabolismu. Zařaďte je do svého jídelníčku aspoň dvakrát týdně a břišní tuk nemá šanci!

Mandle

Mandle udržují žaludek plný po delší dobu, za čímž stojí zdravý obsah tuků a bílkovin. Jsou také bohaté na omega-3 mastné kyseliny, jež zvyšují energii a zrychlují metabolismus.

Fazole a luštěniny

Fazole a luštěniny jsou dobrým zdrojem bílkovin, vlákniny, vitaminů a minerálů. Jejich pravidelná konzumace může potlačit hlad a zabránit přejídání. I ony tak patří na seznam vhodných potravin proti břišnímu tuku. Nevyhýbejte se jim!

Mléčné výrobky

Mléčné výrobky s obsahem tuků (nikoli ty odstředěné) se taktéž zasluhují o pocit sytosti, čímž napomáhají hubnutí. Pak je tu také ta věc s probiotiky. Jogurt, nabitý dobrými bakteriemi, napomáhají trávení a stará se o zdraví střev. Ze studie, kterou uveřejnil magazín British Journal of Nutrition,dokonce vyplynulo, že osoby, které konzumují probiotika, zhubnou dvakrát víc a rychleji. Tedy v porovnání s jedinci, kteří jim nefandí.

Houby

Houby nabízejí vitamin D, mají nízký obsah kalorií, vysoký obsah bílkovin a vody a navíc jsou mimořádně chutné. S nimi je boj proti břišnímu tuku předem vyhraný.

Pikantní koření

Chilli papričky či pepř stimulují metabolismus a pomáhají spalovat tuk. Díky nim jsou jídla chutná a pestrá. Vaříte trochu pikantně?

Hodnocení: +2
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.