12.01.2019 4 minuty čtení

Předsevzetí a životní přístup

Nový rok 2019, spousta lidí si dává na Nový rok předsevzetí, no a já se rozhodl, že se budu řídit dle mého oblíbeného hesla z Shadowrunu: “Plus ça change,...

Nový rok 2019, spousta lidí si dává na Nový rok předsevzetí, že budou či nebudou takoví, jako minulý rok a budou či nebudou dělat to, co dělali rok minulý…, no a já se rozhodl, že se budu řídit dle mého oblíbeného hesla z Shadowrunu: “Plus ça change,...”, tedy “Čím více se věci mění, tím více zůstávají stejné.”

Tudíž budu pokračovat dále ve spolupráci se společnostmi a lidmi, se kterými se mi spolupráce minulý rok vyplatila a byla prospěšná a to tak, aby nám všem přinesla onen vytoužený zisk.

Spolupráci jsem navázal s Jirkou Kobelkou z Tatumu a Patrikem Charousem z PURE IDEAS. Spolupráce vznikala postupně, až na podzim vyvrcholila ve společný projekt, kdy jsem pro jednu nejmenovanou nově vznikající FinTech banku dával dohromady celý Team. Za PURE IDEAS jsem nabízel produkt-market fit a grow hacking služby a banka měla běžet na Tatumu.  Budu-li parafrázovat sport, tak jsme hráli dobře, ale soupeř hrál lépe a zakázku jsme nezískali.

Ve startupu musíte ovládat umění PIVOTingu a když jeden nápad neuspěje, zkusit jej trochu jinak, lépe, či jej případně recyklovat pro jiného klienta. Tudíž se začátkem tohoto roku jsem našel několik příležitostí, jak recyklovat staré use cases z mé dílny - pár nápadů pro Smart Cities, školení a konzultace v HiTech oblasti, zejména využití blockchain technologie, rozšířené reality, gamifikace a pod. Co se týče školení, tak ta jsou již ve dvou verzích, a to jak pro zájemce o programování IOTA, tak i pro managery společností.

Zatím nejnovější spolupráce je navázána s Petrem Žižkou, který se věnuje IOTA a pracujeme na jejím využití v kombinaci s Tatumem ve Smart Cities.

Tento týden jsme s Patrikem spustili naší první verzi webu, tak neváhejte, pište, volejte a objednávejte.., můžete si dokonce vybrat, kdo z nás dvou Vám odpoví. A já jsem z nás dvou ten, který dělá obchod tvrději. Nemáme ale ani jeden čas na zbytečné vysedávání u kávičky, či nekonečné schůzkování s klientem, který neví, co chce. Když budu proces paušalizovat, tak do tří schůzek chceme vědět na čem jsme a v ideálním případě mít podepsanou smlouvu či objednávku služeb na našem emailu.

Párkrát jsem se zmínil o obchodě. Z mého pohledu je obchod a vše co k tomu náleží, zvlášť v branži jako je tato, průchod bitevním polem, kdy není důležité kolikrát inkasujete ránu, ale jak rychle se dokážete oklepat a zase jít, ba dokonce ve firemním pojetí je to i o té taktice, strategii a dobrých smlouvách. Zvlášť, je-li vaše know how, tak jako u mě v  tom, že rozumíte Hi-Tech, máte technickou představivost a širokou základnu vědomostí, analytický přístup a troufnu si tvrdit, že umění poskládat Team.

Do konce ledna chci mít uzavřený OTC obchod, který s týmem řešíme již z období před Vánoci. Odprezentovat a zasmluvnit další alespoň dva use cases, které nyní připravuji, a na konci ledna máme deadline pro prezentaci blockchain Smart Cities.

V mém portfoliu nápadů a use cases, jsou aplikace pro Smart Cities, turismus, vzdělávání, sledování balíků, aplikace pro zdravotnictví, využití odpadu, rozšířené reality, ale též i pro armádu a záchranné složky. Několik zajímavých ICO a startupů, pro které bych rád sehnal investici.

Já mám rok 2019 naplánovaný a co vy?

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.