03.07.2020 3 minuty čtení

Kryptoměny: Víte, které jsou 3 základní typy?

Kryptoměny už ušly dlouhou cestu. Byli jsme svědky přílivu nových kryptoměn, určených pro konkrétní případy použití. Některé se vyvinuly a vytvořily si vlastní značku značku v nadějném krypto prostoru, zatímco jiné zanechaly na trhu jen malé stopy.

Bitcoin

Je všeobecně známo, že #Bitcoin byl první svého druhu; síť #blockchain, která nám otevřela oči pro mnoho výhod využití decentralizované a transparentní infrastruktury jako řešení plateb. Takže je spravedlivé, že klasifikujeme Bitcoin jako typ kryptoměny, protože jeho rámec způsobil vznik mnoha dalších digitálních aktiv. Ve středu jeho činnosti je mechanismus Proof-of-Work, který zajišťuje, že všechny transakce jsou platné. Mechanismus konsensu, kde těžaři soutěží o nalezení nových bloků, umožňuje systém, který se vyhýbá zásahům centrálních orgánů.

Altcoiny

Jakmile se Bitcoin stal fenoménem, došlo k pokusům o klonování jeho funkcí nebo vytvoření vylepšených verzí. V jiných případech se někteří účastníci bitcoinové sítě, kteří byli frustrováni vývojovým cyklem digitálních aktiv, rozhodli pomocí odštěpení od hlavního blockchainu vytvořit nové verze Bitcoinu, kde mohou vyladit určité funkce, jak považují za vhodné. Všechny #kryptomeny, které spadají do těchto kategorií, se nazývají altcoiny, od skutečnosti, že jsou alternativou k Bitcoinu. Je však důležité si uvědomit, že některé altcoiny mají mnohem pokročilejší funkce než Bitcoin.

Tokeny

Protože není možné vyměňovat fyzická aktiva na blockchainu, můžeme je tokenizovat. Tyto tokeny, které nereprezentují fyzická aktiva, umožňují svým držitelům třeba mít přístup k procentům zisku z platformy nebo přístup k nákupu za lepší ceny od partnerů nebo k dalším výhodám.

Další kategorie kryptoměn

Kromě těchto tří základních typů kryptoměn vysvětlených výše existují další podkategorie, které blíže specifikují účel nebo použití digitálních aktiv. Tyto zahrnují:

Stablecoiny: Tyto kryptoměny jsou navázány na tradiční aktiva, aby se snížila jejich volatilita. Například jde o USDC, USDT a Tether.

Burzovní tokeny: Jak jejich název implikuje, jde o nativní tokeny kryptoburz, které nabízejí uživatelům přístup ke slevám nebo podíl na ziscích burzy.

Privátní coiny: S těmito altcoiny mají jejich držitelé lepší zabezpečení soukromí, kdykoliv provedou nějakou transakci. Tyto zahrnují Monero, ZCash a Dash.

Digitální měny centrálních bank (CBDCs): Tyto tokeny pokrývají digitální aktiva spravovaná centrálními bankami. Jedním z nejvíce očekávaných CBDC je digitální měna centrální banky Číny.

Závěr

Je důležité porozumět různým typům kryptoměn, které v současné době existují, abychom plně ocenili růst tohoto odvětví a měli dobrý přehled o tom, kam celý trh směřuje.

Zdroj: BTCPeers.com

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Jeden tip k obsahu, hashtagy je lepší psát bez diakritiky, máme všude #kryptomeny, takže #kryptoměny zůstanou relativně neviditelné ;-)
    +1
  • Pokud chcete zajistit návratnost investic do bitcoinů, měli byste jednat o den a navrhl bych, abyste obchodovali se Sarah Bartonovou. Dělal jsem to už déle než 1 rok a dělám skvěle. sarahbartontrades@gmail.com
    0