11.01.2019 2 minuty čtení

Špatné zprávy pro farmáře, mileniály přestalo bavit avokádo

Pokud jste si náhodou nedávno otevřeli cool hipsterský bufet v Karlíně, měli byste rychle upravit nabídku jídel. Nevyzpytatelné mileniály totiž přestalo bavit dávat na instagramové fotky avokádo, a tak se pravděpodobně budete muset pídit po tom, co bude "in" letos.

Ještě před rokem australská zemědělská společnost Costa Group prohlašovala, že avokádo je jejich nejrychleji rostoucím segmentem. Jenže dnes už je všechno jinak. Firma informovala investory, že kvůli snížené poptávce po rajčatech, lesních plodech a avokádu pravděpodobně nesplní očekávané cíle. Reakce trhu? Propad akcií o celých 38 %.

U mnohých dalších zemědělských firem a samostatných farmářů hrálo avokádo díky své momentální popularitě ještě větší roli a má tak velký vliv na výkonnost jejich podniku. Minulý měsíc se například akcie kalifornské zemědělské společnosti Calavo Growers propadly během jediného dne o 12 % kvůli informaci o klesající ceně avokáda.

Dnes už je jasné, že se poptávka po avokádu snižuje celosvětově a mnoho farmářů a prodejců musí řešit, na jaké produkty se přeorientovat, případně jak vykrýt ztráty. Na druhou stranu se jedná o dobrou zprávu pro obyčejné nakupující, cena chutného quacamole bude zase o něco nižší.

A pokud jste si opravdu otevřeli ten hipsterský podnik s avokádovými tousty, vytvořte zatím květinovou stěnu, to vám dá dostatek času vymyslet náhradní řešení.

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.