Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 12 192.

Zaregistrovat se

Může se MacKenzie Bezos stát nejbohatší ženou světa?

Tuto otázku si nyní pokládají asi všechna světová média, a to jak ta seriózní, tak i ta bulvární. Je možné, aby se MacKenzie Bezos, stále ještě žena nejbohatšího muže světa, stala po rozvodu sama nejbohatší ženou této planety?

Přesnou otázku na tuto odpověď dnes zná jen jeden jediný člověk – ona sama. Jeff Bezos si může být svou vyjednávací pozicí jistý pouze v případě, že má předmanželskou smlouvu. Jenže to moc pravděpodobné není.

Jeff a MacKenzie Bezos se vzali v roce 1993, tedy přesně rok před založením Amazonu. Samotná myšlenka internetového obchodu Jeffa také napadla až po svatbě, někdy ke konci roku 1993. V době svatby pracovali oba ve stejné firmě a velké majetkové rozdíly mezi nimi nebyly. Pokud by však přecijen nějaká předmanželská smlouva existovala, vzhledem k neexistenci jakýchkoli budoucích plánů by dnes stejně pravděpodobně nebyla příliš platná.

Samozřejmě, nikdo nechce hned myslet na nejhorší, tedy nějaké právní bitvy a tahanice o majetek, které by v konečném součtu mohly významně odnést akcie Amazonu. Ten se dnes hřeje na pozici nejhodnotnější firmy světa a ani jeden z manželů si jistě nepřeje, aby tuto pozici ztratil.

Ačkoli pár vlastní několik dalších menších firem a nemovitosti po celých Spojených státech, drtivá většina majetku pochází z vlastnictví podílu v Amazonu. A to může být důvod, proč si MacKenzie z manželství neodnese polovinu majetku, ani kdyby to bylo teoreticky možné.

Pokud by se totiž MacKenzie domáhala poloviny podílu v Amazonu, mohlo by to reálně ohrozit Bezosovu pozici ve firmě a zároveň vydat trhům signál, který by znamenal výprodej. Tím by nakonec ztratili úplně všichni.

Dá se tedy očekávat, pokud neexistuje žádná předmanželská ani pozdější smlouva, že jednání budou velmi složitá a právníci obou manželů budou muset udělat hned několik kompromisů.

MacKenzie Bezos dnes píše knihy a vede nadaci bojující proti šikaně

Trochu nešťastně dnes může pro Bezose vyznívat hon bulvárních novinářů, který se po jeho tweetu spustil. Ti totiž okamžitě přišli se „zaručenými“ informacemi o Bezosově milostném vztahu, který už trvá několik měsíců. Jak známo, lidské vztahy jsou křehká věc a těžko odhadovat, jak například na tuto informaci bude MacKenzie reagovat.

Pokud by MacKenzie opravdu stála o polovinu majetku, nehledě na jeho finální cenu po pohybu akcií, stačilo by jí, aby zvolila čistě vyčkávací a neústupnou taktiku. V případě neshody manželů (a neexistence předmanželské smlouvy) totiž podle zákona státu Washington dělí soud majetek při rozvodu napůl. Jedná se o jeden z pouhých devíti států v USA, kde se tak děje.

Pokud se však bavíme o pozici nejbohatší ženy světa, na tu by MacKenzie stačila i „pouhá“ třetina aktuální výše majetku Jeffa Bezose. V současnosti nejbohatší žena světa, Francoise Bettencourt Meyers, má díky 33% podílu v kosmetické společnosti L´Oreal majetek ve výši 45 miliard dolarů. Bezosův majetek má aktuálně hodnotu 137 miliard dolarů. Získá MacKenzie „svých“ 46 miliard dolarů, aby pozici obsadila?

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Pravděpodobné ano. Budiš jí to přáno.

    0
  • Podle mě dostane 10mld. slight_smile

    0

Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 12 192.

Zaregistrovat se