Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 21 032.

Zaregistrovat se

02.07.2020 3 minuty čtení

Seriál: 10 principů jak vidíme investice do krypto aktiv v letech 2020 až 2030, 7. díl

Princip #7 Jsem podnikatel, ale neorientuji se v blockchainu a kryptoměnám. Chci ale smysluplně investovat do této nové třídy aktiv.

1. díl ZDE

2. díl ZDE

3. díl ZDE

4. díl ZDE

5. díl ZDE

6. díl ZDE

Stává se nám, že nás kontaktují investoři a sdělí nám: „Chci investovat 1.000.000 CZK do kryptoměn, ale vůbec té technologii nerozumím. Jsem podnikatel, ale v jiném oboru. Mám již portfolio akcií a několik podílových fondů.“

Jak na to?

Jedním z důvodů proč jsme se rozhodli vytvořit společnost Digital Assets Capital bylo, že v České Republice , ale i v jiných zemích jako Německo, v podstatě neexistují fondy, které by umožnily menším investorům rozšířit svoje investiční portfolia o kryptoměny. A to se smysluplným přístupem, naplánovanou strategií a komplementárně provázanými krypto aktivy. 

Většina možností investic do krypto aktiv začíná a končí na propagaci bitcoinu, případně jen jednoduchého nákupu několika prvních kryptoměn dle tržní kapitalizace. Jako příklad lze uvést Fumbi network, start-up ze Slovenska. Jejich zaměření je na co největší počet lidí a v jejich portfoliu podstatě naprosto dominuje bitcoin a ethereum. 

Dále najdete službu například Ember Funds, která se zaměřuje na americký trh, kde si pomocí aplikace na smartphonu vyberete portfolia manažerů, kteří je obnovují a mění a vámi vybranou částku investujete do těchto předvybraných kryptoměn.  Vše spravujete přes aplikaci, zajímavé je, že si správci aplikace účtují 1,5% za každou transakci a změnu portfolia. Tj. pokud si zadáte automatické rebalancování, a manažer fondu mění často svoje návrhy na kryptoměny, může se vám to prodražit velmi rychle.

Nicméně, i tato služba vyžaduje úsilí ke správě portfolia a zaměřuje se především na velmi malé investory s několika tisíci dolary.

Na trhu nám jednoduše chyběla možnost správy a zhodnocování majetku pomocí krypto aktiv bez přehnaných propagačních titulků a bez zastaralého bitcoinu. Naopak se zaměřením na technologie pro 4. průmyslovou revoluci (Internet věcí, Dodavatelské řetezce, Digitální ekonomika, Decentralizované finance, Internet hodnoty a další). A navíc možnost růstu portfolia v čase nejen na základě hodnoty aktiv, ale i růst jejich počtu. (Staking, Baking, DeFi Lending apod.)

Tedy využití nových obchodních a investičních modelů, které nebyly bez technologie krypto aktiv možné. 

Zaměřujeme se na správu portfolia fondu DAC tak, že investoři nemusejí v podstatě trávit žádný čas se správou či rozhodováním o portfoliu. Podnikatel či CEO se můžete věnovat své firmě naplno, a my se staráme v průběhu investičního horizontu o celou investici. Bezpečně uložíme celé portfolio kryptoměn a spravujeme ho bez poplatků.

Pokud se společně dohodneme, na základě našich analýz a situace na trhu, že celé portfolio prodáme, získáme výkonnostní odměnu jen v případě, že jsme dokázali zhodnotit majetek o více jak 30% pomocí digitálních aktiv. *

Majitel firmy či CEO nemusíte rozumět blockchain technologii, konsenzu sítě, kryptoměnám a jejich whitepaperům ani dlouhým zahashovaným adresám účtů. 

*Ve fondu DAC jsou pouze 2 poplatky. Vstupní poplatek použitý především k zabezpečení portfolia a výkonnostní odměna. Žádné poplatky za správu po celou dobu trvání investice.

8. díl ZDE

#investovani #kryptomeny #aktiva #bitcoin #ethereum #blockchain

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
2 minuty
2 minuty
2 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty