Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 20 198.

Zaregistrovat se

02.07.2020 2 minuty čtení

25 let montovaných hal společnosti MONT-KOVO spol. s r.o.

Společnost MONT-KOVO, která se zabývá generální dodávkou montovaných hal slaví letos výročí – 25 let od svého založení. Za dobu své existence se transformovala z firmy o 5 zaměstnancích s domácími výrobními podmínkami na společnost o 90 zaměstnancích

Historie společnosti MONT-KOVO

Dodávka montovaných hal na klíč všech typů a velikostí od projekce, přes realizaci stavebních prací, výrobu, montáž konstrukce a opláštění, zařízení hal až po finální úpravy terénu a výsadby to je dnešní MONT-KOVO. Kořeny firmy ovšem sahají do roku 1995 a začátky byly mnohem prozaičtější.

Jejich cílem bylo montovat menší ocelové konstrukce a přístřešky. Bez většího zázemí firma v domácích podmínkách překonala těžké začátky a v roce 1996 si pronajala své první výrobní prostory v obci Břest u Kroměříže. Nakoupila vybavení a přeorientovala se i na výrobu vlastních menších ocelových konstrukcí zejména obloukového typu.

Následující roky navázala firma spolupráci s živnostníky a začala montovat i rámové haly větších typů především ve Zlínském a Olomouckém kraji. V roce 1997 firma koupila dům (určený k demolici) v obci Břest, který přestavěla na nynější sídlo společnosti.

V roce 2001 dochází k rozšíření výrobních prostor a ke koupi první vlastní haly o rozměrech 15×30 m, jež se v průběhu dvou let dočká renovace. Její prostory se přizpůsobují a vybavují tak, aby vyhovovaly výrobě ocelových konstrukcí. Tím je zahájeno budování nového výrobního areálu společnosti MONT-KOVO v Hulíně.

Roku 2003 MONT-KOVO zavádí nové obchodní strategie, moderní technologie a začíná se zaměřovat na marketingové aktivity k prezentaci společnosti. Firma díky tomu v roce 2003 a 2004 odstartuje velký rozvoj, získává významné zakázky a naváže kvalitní spolupráci s dodavateli po celé České i Slovenské republice. Z důvodu razantního růstu přijímá MONT-KOVO další zaměstnance ve výrobě, montáži, ale i v projekci a administrativě. V roce 2004 pořizuje společnost svou druhou halu v Hulíně, tentokrát o rozměru 24×54 m, která v má v budoucnu sloužit jako lakovna.

Více ZDE: www.retrend.cz 

Hodnocení: +1
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.