Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 21 040.

Zaregistrovat se

30.06.2020 2 minuty čtení

Seriál: 10 principů jak vidíme investice do krypto aktiv v letech 2020 až 2030, 4.díl

Princip #4 Jak se stát investorem do krypto aktiv?

1. díl ZDE.

2. díl ZDE.

3. díl ZDE.

Zaregistrujete se na kryptoměnovou burzu Bitstamp a jednoduše nakoupíte Bitcoin a Ethereum za několik tisíc EUR. A co dál? Je to správné portfolio? Kdy budete prodávat? Jaký zisk očekáváte?

Schválně uvádíme Investorem, nikoliv Traderem.  Dnes je samozřejmě možné, pokud již používáte například TradeStation pro obchodování komoditních futures, otevřít i jejich krypto platformu a začít obchodovat.

Dokonce kryptoburza jako Binance nabízí i 75x a více páku na obchody s kryptoměnami.  A co teď? Máte 2000 EUR a nakoupíte na nejvolatilnějším trhu za margin kryptoměnu s pákou 75 krát?

I ten kdo obchodoval s malým účtem, řekněme $10 000, futures na S&P 500 ví, co je to margin call. A to se jedná o velmi poklidný trh akcií v porovnání s kryptoměnami.

Proto pokud chcete část svého porfolia a peněz investovat do kryptoměn, je třeba vidět dlouhodobý horizont a důvody proč vložit peníze právě do této kryptoměny.

V naší strategii postupujeme takto:

1, Pokud už máme vybranou nějakou kryptoměnu, zjišťujeme: likviditu a tržní kapitalizaci

2, Analyzujeme tým projektu, případy užití, partnery, produkty, vizi

3, Vypočítáváme tzv. Fair Value kryptoměny, tedy podle aktuálního používání, kolik by mohla být cena mince, nikoliv kolik je cena na kryptoburzách

4, Přidáváme možnost Stakingu kryptoměny. Jen některé kryptoměny s PoS mohou být zařazeny do modu Staking. To znamená, že generují například 6% ročně stabilní a garantovaný výnos v počtu mincí,ne dolarech.  A díky tomu, můžeme efektivněji  snižovat riziko volatility portfolia.

5, Kdy vlastně kryptoměnu prodat? Stanovujeme potenciální cenu v budoucnu v návaznosti na případy užití a denního možného objemu peněz, který by mohl být převáděn přes blockchain síť kryptoměny. 

Používáme vlastní oceňovací framework a teorii inflexních bodů inovace a adopce. K tomu abychom mohli modelovat potenciální cenové hladiny krypto aktiv v budoucnu. Velkou výhodou tohoto přístupu je, že můžeme úspěch krypto aktiv ve fondu DAC sledovat v podstatě LIVE, jelikož některé parametry jako objem transakcí, lze transparentně sledovat.

5. díl ZDE.

#investovani #kryptomeny #aktiva #bitcoin #ethereum #blockchain

Hodnocení: +5
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Díky za tenhle zajímavý seriál, u minulých dílů (1-3) jsem vám přidal hashtagy + vždycky prolinkoval předchozí/následující díly, je to pro pohodlí čtenářů, aby po dalším dílu nemuseli nikde pátrat. Pokud si najdete chvilku, doporučuji to tak dělat u každého dalšího dílu. wink

    1
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
2 minuty
2 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty