30.06.2020 3 minuty čtení

Kim Kardashian prodala část své značky kosmetickému gigantu Coty a sahá po titulu dolarové miliardářky

Ano, čtete dobře. Další člen klanu Kardashian & Jenner se stal cílem nadnárodní kosmetické firmy Coty, které zkušenost s pochybnou tržní hodnotou firmy Kylie Jenner asi nestačila. Uvidíme, jak dopadne tenhle náběh na titul miliardářky.

Foto: Eva Rinaldi via Flickr

Pokud nežijete někde pod kamenem a příjmení Jenner nebo Kardashian vám něco říkají, pravděpodobně už jste loni někde zahlédli informaci o tom, že Kylie Jenner se měla dle časopisu Forbes stát nejmladší miliardářkou na světě

A pokud patříte mezi mé věrné čtenáře, pak už taky víte, že ten titul byl spíš bullshit a honba za velkým novinářským titulkem, takže teď Kylie místo chvalozpěvů hrozí potenciálně spíš žalář

Nyní se na hranici miliardy dolarů pokouší zaútočit její sestra Kim Kardashian. Ta podle pondělních zpráv prodala 20% podíl ve své kosmetické značce KKW Beauty velkému kosmetickému holdingu Coty, který svého času kupoval i 51% podíl ve značce Kylie Jenner, jež valuaci společnosti loni v listopadu vytáhl na 1,2 miliardy dolarů. 

Hodnota transakce je 200 milionů dolarů, čímž se tržní valuace společnosti KKW Beauty oficiálně dostává na 1 miliardu dolarů. A vzhledem k tomu, že Kim zůstane po odprodeji, který by měl být kompletně dokončen v prvním čtvrtletí roku 2021, 72% podíl, bude tento mít hodnotu 720 milionů dolarů. Zbylých 8 %, jež budou mít hodnotu 80 milionů dolarů, aktuálně vlastní její (nepochybně pyšná) matka Kris Jenner.

Evropský holding Coty zřejmě doufá, že nákup dopadne lépe než v případě první akvizice od této rodiny. Ostatně potřebuje nějaký úspěch jako sůl. Společnost totiž v posledních letech nevykazuje nijak uspokojivé příjmy a prodělala četné změny ve svém managementu.

Těžké časy se přirozeně odrazily i na ceně akcií holdingu, jež ztratily polovinu už v roce 2015 po akvizici 43 značek od Procter & Gamble. Události po akvizici Kylie Cosmetics a zřejmě i pozdější zjištění, že Coty s největší pravděpodobností nákup slušně přeplatilo, poslaly během šesti měsíců od jejího oznámení akcie firmy dolů o 70 % (svou roli v tom nepochybně hrál i letošní rapidní pokles poptávky po kosmetice způsobený pandemií).

Po oznámení vstupu do KKW Beauty včera akcie posílily o 13 % a pozvedly tržní valuaci holdingu o zhruba 300 milionů dolarů.

Osobní jmění Kim Kardashian je po započítání tohoto pohádkového dealu nově odhadováno na zhruba 900 milionů dolarů, což už je na dostřel magické jedné miliardy. A vzhledem k tomu, že její značka dnes dokáže ve světě komerce za normálních okolností prodávat, jako málokdo, byl by tak trochu zázrak, kdyby se na ni nakonec nedokázala dostat.

Kim však ve své rodině plné pilných podnikatelů nebude prvním, komu se hranici jedné miliardy dolarů případně podaří překonat. Po řadě nepotvrzených tvrzení se totiž letos v dubnu ukázalo, že její manžel Kanye West si nevymýšlel a zejména díky lukrativní smlouvě mezi jeho značkou Yeezy a značkou Adidas je ve skutečnosti miliardář.

Zájem ze strany Coty je rovněž důkazem, že veškeré navenek prezentované pozlátko reálně asi nebude jenom pozlátkem, ale chytrým marketingem skutečně lukrativního byznysu, který má za oponou nemalou hodnotu. Byť bych tuto skutečnost oddaným haterům všeho, na čem svítí nápis Kardashian, vysvětloval asi jen těžko. Za mě je gratulace na místě.

#kkwbeauty #coty #akvizice #kimkardashian #kosmetika #marketing #byznys #kyliejenner #krisjenner #kanyewest

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
6 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
2 minuty
3 minuty
6 minut
4 minuty
3 minuty
4 minuty
6 minut
5 minut
Doporučené příspěvky
6 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
2 minuty
3 minuty
6 minut
4 minuty
3 minuty
4 minuty
6 minut
5 minut