Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
30.06.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 30.06.2020: Pětadvacítka pro DPČ/DPP, Airbus krvácí a je z Kim Kardashian dolarová miliardářka?

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno všem, něco k zamyšlení: v letech 2008-2019 spadl počet firem z Evropy zastoupených mezi top 50 nejhodnotnějšími značkami světa v rámci žebříčku BrandZ™ z 16 na 7. Ne že by nás převálcovala Asie, ale americké firmy posílily z 26 na 34. Dnes by tady měly vyjít data za 2020, asi to pro Evropu opět nebude žádná sláva. Úspěšný úvod nového pracovního týdne Vám přeje Tomáš.

-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

Boeing +14.40 % (194.49 USD)
Problémový Boeing 737 MAX je zpět ve vzduchu. Po dobu 3 dní jej bude testovat Federální úřad pro letectví. Jde o první krok k dostání modelu zpět do ostrého provozu.

Beyond Meat -7.15 % (131.55 USD)
Konec zkušebního prodeje produktů Beyond Meat v kanadském McDonald’s a zhoršení ratingu na SELL hned od dvou analytických firem vyvolalo výprodej akcií této firmy.

-----

Burza

Volatilní nálada na Wall Street pokračovala i v úvodu týdne. Index S&P zaznamenal výrazný růst a v aktuálním čtvrtletí již přidal přes 17 %, což by znamenalo největší kvartální nárůst od roku 1998. Vše ale stále může pokazit další rapidní šíření koronaviru.

👉 Watchlist: Sledujte přímo na Warengo to nejnovější z MarketWatch či CNBC! 👈

-----

Slova dne

„Chceme rozšířit okruh příjemců kompenzačního bonusu o lidi pracující na pojištěné dohody, tedy u DPČ od 3000 korun a u DPP nad 10 000 korun měsíčně.“

Ministryně financí Alena Schillerová včera představila plán rozšíření kompenzačního bonusu (Pětadvacítky) i na osoby pracující na DPČ a DPP. Za období od 12.3. do 8.6. by mohly dle návrhu žádat o 350 Kč denně, tedy celkem o 31 150 Kč.

-----

Číslo dne

40 %

Asi nic nedemonstruje dopad pandemie na letecký průmysl tak, jako nové oznámení světové jedničky ve výrobě letadel Airbusu, že na 2 roky snižuje svou výrobu místo původních 33 % o 40 %. Navíc se spekuluje, že firma propustí až 15 000 zaměstnanců.

-----

Bleskově

 Česká vláda vážně zvažuje prodloužení programu pro udržení zaměstnanosti Antivirus, jež staví na principech německého Kurzarbeitu. Ten by nově dle vicepremiéra Karla Havlíčka mohl být prodloužen místo do konce srpna až do konce letošního roku.

▶ Slovenská stavební společnost Hastra je v konkurzu. Firma, jež funguje více než 25 let a podílela se na nepřeberném množství velkých projektů napříč celým Slovenskem, dlouhodobě (zřejmě i díky koronaviru) nesplácí dluhy a věřitelům došla trpělivost.

▶ Kosmetický gigant Coty opět nakupuje od klanu Kardashian & Jenner. Po odkupu většiny společnosti Kylie Jenner nyní za 200 milionů dolarů kupuje 20 % značky Kim Kardashian West, čímž hodnotu firmy dostává na 1,2 mld. $. Snad se znovu nespálí.

Amazon rozdává svým pracovníkům a partnerům ve skladech či rozvozovým kurýrům, kteří pro společnost pracovali v červnu, jednorázový bonus v celkové výši 500 milionů dolarů. Má jít o poděkování za to, že lidé pracovní nápor vydrželi k přes riziko nákazy.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +6
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty