Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 12 338.

Zaregistrovat se

Dlouhá konsolidace BTC

Brzy nás čeká větší pohyb ceny Bitcoinu. Pojďme se jednoduše a v kostce podívat na nějaká data.
Toto je denní graf historické volatility bitcoinu od ledna 2017 až do dnešního dne. Modrá čára je klouzavý 200 denní průměr (MA 200) těchto hodnot.
Vidíme že:
- aktuální volatilita je na hodnotě 40
- historicky nejvyšší byla naměřená hodnota 193 (únor 2018), druhá 171 (duben 2020)
- historicky nejnižší byla naměřená hodnota (listopad 2018), druhá 25 (březen 2019), třetí 36 (únor 2020)
- průměrná volatilita od 2019 do nynějška je cca 65, teď máme 40, takže jsme pod průměrem a blížíme se k rekordním minimálním hodnotám- když se podíváte na červenou horizontální linku, uvidíte že mnoho dní jsme pod touto linkou (hodnota 40) nikdy nevydrželi

 

BTC jde osm týdnů do strany, respektive v hlavní range 9-10k s občasnými výkyvy nad a pod. V trhu zoufale ubývá likvidita. Čím méně likvidity, tím větší cenový skok při nákupu/prodeji větší objednávky za market cenu. Čím méně likvidity, tím hůře se obchodují větší objednávky. 
A co dělají velcí hráči na Bitcoinových Futures kontraktech na CME burze? Navyšují short pozice (zelená linie). Počet short pozic se blíží k hodnotám z února a počátku března. Všimněte si, kde byla shodou okolností cena BTC v únoru a počátkem března.
Tržní obraty tvoří dvě fáze. Fáze akumulace a distribuce. Akumulace velmi zjednodušeně je čas, kdy velcí investoři nakupují aktivum od velkého množství drobných investorů (obvykle v nějaké tržní turbulenci, špatných zprávách, když je trh likvidní). Distribuce je pravý opak, kdy je velký počet drobných investorů nakupujících (dobré zprávy, a pod.) a velcí  investoři jim aktivum prodávají.
Mimo jiné - před halvingem bylo velké množství nových drobných nakupujících (FOMO efekt, miliony nových malých BTC peněženek) a od té doby jde trh do strany neboli konsoliduje a ti poslední kupující v podstatě čekají na zhodnocení. Podle mě právě sledujeme fázi distribuce s vyčerpanou likviditou. Já osobně jsem medvědí - short. Další informace podávám pravidělně na Telegram kanálu zde: https://t.me/burzaakcieakrypto 
Doufám, že se vám těchto pár informací líbilo a bylo k užitku.

#bitcoin #kryptomeny #analyza #konsolidace 

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější

Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 12 338.

Zaregistrovat se