Seriál: 10 principů, jak vidíme investice do krypto aktiv v letech 2020 až 2030, 3.díl

Princip #3 Denní obchodování a technická analýza kryptoměn

1. díl ZDE.

2. díl ZDE.

Uvádí se, že zhruba 80-90% traderů, kteří obchodují futures kontrakty ztrácí peníze. A ještě mnozí obchodují na páku. Je zde velká volatilita. A potom přejdou na nejvolatilnější trh, kryptoměny, a snaží se uspět denně.

Zdá se vám to jako těžký úkol? Ano, on taky je.

Má cenu se zabývat technickou analýzou kryptoměn? Zkoumat v grafu formace jako double bottom a top, Elliotovy vlny, Fraktály, Bolinger Bands a podobné?

Uvědomíme-li si, že kryptoměny jsou jeden z nejvíce volatilních, tedy nestálých trhů na světě, potom odhadovat pohyb trhu na 1 či 15 minutových svíčkových grafech je tak trochu mission impossible.

Má cenu dělat day trading na kryptoměnách? V naší strategii takto často nikdy neobchodujeme. 

Zaměřujeme se na kvalitní fundamentální analýzu, smysl kryptoměny a případy užití.  

V jedné pozvánce na výukový seminář o tradingu kryptoměn od projektu Crypto Kingdom, bylo řečeno, že školení povede také zkušený trader, který obchoduje kryptoměny až 16 hodin denně. 

Je to skutečně známka úspěchu a zkušenosti? Z našeho pohledu má význam přistupovat ke kryptoměnám jako k investici a pohlížet na budoucí potenciál investice v 3 až 5letém horizontu.

Podle situace na kryptoměnových trzích, vidíme technickou analýzu a denní obchodování jako příliš neefektivní a rizikové, aby přinášelo skutečným investorům dlouhodobě profit.

#investovani #kryptomeny #aktiva #bitcoin #ethereum #blockchain

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Líbí se mi, jak zdůrazňujete, že daytrading je na minutovém či 15minutovém grafu nesmysl slight_smile Za mě to je věštění z křišťálové koule. #kryptomeny

    0
    • Depends, jsou lidé, kteří takhle obchodují (o kryptoměnách nevím, vím o komoditách/SPčku). Nicméně to vyžaduje obrovský focus na price action, člověk musí být maličko blázen. Nic pro mě smile

      0

Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 12 222.

Zaregistrovat se