Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 21 044.

Zaregistrovat se

28.06.2020 3 minuty čtení

O těchto 5 celebritách jste pravděpodobně nevěděli, že jsou také skvělými investory

Celebrity vnímáme především jako někoho, kdo přispívá zábavnímu průmyslu a tvoří pop-kulturu. Ale někteří herci, zpěváci nebo jiné hvězdy také své vydělané peníze skvěle zhodnocují prostřednictvím chytrých investic. Pojďte se podívat na ty nejlepší.

 

1. Ashton Kutcher

 

Hollywoodský herec, který hrál v sitcomu Dva a půl chlapa nebo filmu Kamarád tady rád, má za sebou několik skvělých investic v oblasti technologických start-upů. Investuje buď na vlastní pěst nebo prostřednictvím jeho investiční firmy, která se jmenuje A-Grade Investments.

Mezi Kutcherovy nejlepší obchody patří například investice do aplikace Flipboard, služby FourSuare, Airbnb nebo aplikaci na sdílení fotografií Path. Kutcher také patřil mezi první investory Skypeu předtím, než byla firma za 8,5 milionu dolarů koupena Microsoftem.

2. Justin Timberlake

 

Timberlake má působivé portfolio, které se vyznačuje pomalým, ale jistým růstem. V jeho držení je například podíl na oděvní firmě  William Rast, nebo firmě, která dělá kurzy golfu v Tenessee Mirimichi Golf Course. Společně s Interscope Records Timberlake založil Tennman Records, nahrávací společnost, ve které zastává pozici výkonného ředitele.

Timberlake rovněz investoval přes 2 miliony dolarů do start-upu Stipple a nespecifikovanou částku do aplikace, kterou koupilo Disney, Tapulous. Vtipné je, že Timberlake hrál v hollywoodském trháku Sociální síť investora Seana Parkera... filmy a realita jdou občas ruku v ruce.

3. Kim Kardashian

 

Ačkoliv Kardashians určitě můžeme z mnoha úhlů pohledu odsoudit jako typické realityshow princezny, v roce 2009 Kim Kardashian dokázala, že má i slušné podnikatelské instinkty. Ona a tři další partneři založili značku ShoeDazzle, která se v současnosti může pyšnit miliony zákazníků, jež jsou ochotní platit měsíční předplatné za přístup k personalizované nabídce obuvi, šperků a náhrdelníků.

Web nedávno získal investici 40 milionů dolarů od Andreessena Horowitze, který investoval například také do Facebooku, Foursquare, Grouponu, Skypu a Twitteru.

Dobrou podnikatelkou je nepochybně i její sestra Kylie Jenner, na kterou sice nedávno prasklo, že nikdy nebyla nejmladší dolarovou miliardářkou, ale úspěch její kosmetické značky nikdo popřít nemůže.

4. Lady Gaga

 

Lady Gaga není jen úspěšnou zpěvačkou a teď i oceňovanou herečkou. Také je výbornou podnikatelkou, která za sebou má úspěšnou historii investování do technologických start-upů. Stala se jedním z hlavních držitelů akcií platformy, která umožňuje hudebníkům a sportovcům lépe se spojit svými fanoušky, Blackplane. Stránka získala od investorů kapitál ve výši 1 milionu dolarů. Je mezi nimi například i bývalý předseda rady Google Eric Schmidt.

5. Jay-Z

 

Rapper, který díky vyprodaným turné a populárním albům vydělal miliony, ví, jak peníze rozmnožit. A právě proto má jeho jmění už výši miliardy dolarů. Investuje do labelů, módního průmyslu, značek alkoholu nebo třeba do technologií.

V roce 1999 spoluzaložil oděvní značku Rockawear, která se v roce 2007 prodala za 204 milionů dolarů, v roce 2003 si koupil podíl na týmu New Jersey Nets. Mezi jeho nejlepší investice patří nákup společnosti Tidal (streamování hudby) za 56 milionu dolarů. V roce 2019 už měla cenu 600 milionů dolarů.

#investovani #celebrity #ashtonkutcher #justintimberlake #kimkardashian #ladygaga #jayz

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
3 minuty
4 minuty
6 minut
3 minuty
4 minuty
9 minut
6 minut
3 minuty
2 minuty
7 minut
3 minuty