17.07.2018 2 minuty čtení

Recenze knihy: Nejlepší přesvědčovací techniky – Henrik Fexeus

Chcete objevit nenápadné psychologické triky a techniky, s nimiž se vám podaří přesvědčit druhé, dostat je na svou stranu a dočkat se od nich podpory? Máte zájem získat strategickou výhodu, která zajistí, že s vámi nebudou moci druzí manipulovat? Pak si přečtěte knihu Nejlepší přesvědčovací techniky a staňte se pánem každé situace!

Abych byl upřímný, tak po přečtení úvodní kapitoly jsem byl doslova nadšený a plný očekávání, co mi zbytek knihy nabídne. A kniha mě rozhodně nezklamala. Je plná celé řady zajímavých návodů a technik jak ovládnout situaci.

Kniha je skutečně plná praktických návodů, které jsou aplikovatelné v pracovním nebo i osobním životě, ať se jedná o řečnické nebo vztahové techniky. Nezřídka kdy jsem si i uvědomil, že mám danou techniku již osvojenou a nevědomě ji sám využívám. Naopak jsem si byl schopný i utříbit myšlenky a po krátkém zamyšlení mi došlo, že řadu z nich naopak využívám naprosto špatně.

Na rozdíl od standardně využívaných technik jsou psychologické „triky“ popisované v této knize nenápadné a působí přirozeně. Váš protějšek tak ani nebude mít pocit, že je s ním manipulováno. S využitím předložených přesvědčovacích technik získáte strategickou výhodu, navíc dokážete předejít situaci, že by se stal někdo jiný pánem situace, a naopak manipuloval s vámi.

Co je důležité zmínit, tak strategie z této knihy nemají sloužit k negativní manipulaci druhými. Jedná se spíš o metaforu života jako šachové partie, ve které hraje každý svou hru, ve které je lepší znát ty správné tahy než prohrávat.

Pokud si chcete z knihy opravdu odnést co nejvíce, pak si doporučuji k četbě připravit poznámkový blok, sám jsem udělal tu chybu, že jsem ho připravený neměl a pak jsem musel celou knihou procházet znovu. Pokud bych měl vyzdvihnout část knihy, která mě opravdu zaujala, tak se jedná a druhou část, která je věnována slovním hrám.

Rozhodně doporučuji knihu přečíst, přestože je poměrně útlá (přečtete ji za dvě odpoledne), tak obsahuje velmi koncentrovaný text s celou řadou praktických myšlenek.

O autorovi

Henrik Fexeus je známý Švédský mentalista, mistr manipulace a psychologický iluzionista. Doposud vydal sedm knih, které byly přeloženy do dvaceti tří jazyků. Jeho první kniha Naučte se číst myšlenky se stala bestsellerem a vyšla ve dvaceti zemích světa.

Hodnocení: 0
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.