Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 21 050.

Zaregistrovat se

26.06.2020 2 minuty čtení

Spekulanti z řad drobných investorů si koledují o tvrdou lekci

Růst cen amerických akcií z posledních týdnů byl v mnoha ohledech bezprecedentní. Jak ale upozorňuje řada analytiků, ocenění akcií, které absolutně neodpovídá situaci v ekonomice, připomíná sud střelného prachu.

Kronavirová krize investorům připravila horké chvilky. Na druhou stranu si ji ale řada lidí vyložila jako pozvánku k investování. Během šesti týdnů, kdy americké akcie odepsaly jako celek 34 %, stoupl počet uživatelů bezpoplatkové investiční platformy Robinhood, populární především mezi mladými, o 31 % (na 21,48 milionu z 16,41 milionu).

 

 

Americký akciový trh letos stanovil řadu rekordů. Nejdříve zažil historicky nejrychlejší propad o 10 % z maxim, následoval rekordně rychlý propad o 20 i 30 %. A pak přišlo pro změnu historicky nejrychlejší oživení. Podle odborníků mimo jiné díky přílivu extrémního množství peněz na trh ze strany Fedu.

 

 

Nejde ale jen o podporu ze strany centrální banky. Jak upozorňuje známý bloger a hedgeový manažer Jesse Felder, uplynulé týdny přinesly masivní zájem retailových spekulantů.

 

 

Americké akcie: Začíná výplach číslo dvě?

Americké akciové indexy mají za sebou 11 týdnů prudkého růstu, v posledních dnech ale začaly býci ztrácet dech (výjimkou byl…

Podobně vyznívá i křivka zobrazující frekvenci vyhledávání spojení "day trading" a "call option" na Googlu.

 

 

"Spojte obří tištění peněz, masovou spekulaci a rekordně nízkou likviditu (na trhu futures, ale i řadě dalších). Dostanete nejprudší 50denní růst amerického akciového trhu v historii," říká Felder.

 

 

Výsledkem toho je, že se ve všech koutech světa vynořují lidé přesvědčení o tom, že jsou novými Buffetty. Zatímco Věštec z Omahy prodal všechny akcie aerolinek, retailoví spekulanti, kteří je koupili, vydělali v posledních týdnech i desítky procent. Jak ale říká investor a podnikatel Mark Cuban, na býčím trhu je každý génius.

V 90. letech udělaly technologické akcie z řady lidí milionáře. Investoři tehdy nepotřebovali velké zkušenosti, stačilo kupovat prakticky cokoli, co nějak souviselo s internetem. Do začátku června platilo něco podobného. Historie ale již několikrát ukázala, že přehnaný optimismus se může vymstít. "Mánie vždy nejprve vymaže ty, kteří jdou proti ní, a pak ty, kteří jdou s ní," prohlásil kdysi legendární investor Jim Rogers. Třeba si jeho slova brzy připomeneme.

9 rad, jak zvládnout tržní volatilitu

#investovani #novacci #volatilita #pandemie #krize #akcie #chamtivost #zkusenosti

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Jojo... kdo investoval někdy zkraje dubna, tak si dneska musí připadat jako superman. Uvidíme, co přinesou měsíce následující... #krize

    0
Doporučené příspěvky
6 minut
4 minuty
5 minut
7 minut
4 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
4 minuty
5 minut
1 minuta
6 minut