Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 20 196.

Zaregistrovat se

26.06.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 26.06.2020: Megapodvod jménem Wirecard, Spotify letí vzhůru a brněnský Veletrh letos nebude

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, plánovat letos na léto zahraniční dovolenou bude zřejmě slušná ruleta. Tak třeba Chorvatsko už kvůli nárůstu případů nákazy koronavirem opět omezilo na hranicích vstup do země pro občany některých dalších balkánských zemí. A jelikož nikdo nemůže vědět, kdy se kdekoliv jinde (zvlášť tam, kde doposud koronavirus moc nebyl) rozjede nové ohnisko, je nasnadě, že vám cestu do zahraničí den před odjezdem daný stát zruší, nebo vám uzavřením hranic značně zkomplikuje návrat. Soňa Peková má zřejmě pravdu. Úspěšný pátek Vám přeje Tomáš.

-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

Spotify +10.13 % (267.47 USD)
Spotify se těší přízni nejen ze strany zvučných jmen světa podcastů. Společnost se zalíbila i analytikům Goldman Sachs, kteří zvýšili svou odhadovanou cílovou cenu na 280 USD.

Royal Mail -12.43 % (157.50 GBX)
Britská poštovní služba, v které drží nemalý podíl i čeští investoři Křetínský a Tkáč, plánuje kvůli klesajícím ziskům zrušit na 2000 pracovních míst. Chce tak ušetřit 130 mil. liber.

-----

Burza

Wall Street včera dokázala bídný začátek obchodní seance otočit a uzavřít slušným růstem. Ten táhl především bankovní sektor, zpět nad 10 000 body dokázal uzavřít technologický Nasdaq. Kdy si investoři opět vzpomenou na koronavirus?

👉 Watchlist: Sledujte přímo na Warengo to nejnovější z MarketWatch či CNBC! 👈

-----

Slova dne

„Existují jednoznačné indikace toho, že šlo o promyšlený a sofistikovaný podvod, v kterém bylo zapleteno hned několik skupin z celého světa.“

Německá společnost Wirecard včera pod tíhou dluhu ve výši téměř 4 miliard dolarů zkolabovala. Stalo se tak poté, co její auditorská firma EY oznámila, že chybějící peníze v účetnictví jsou dle jejího názoru výsledkem sofistikovaného globálního podvodu.

-----

Číslo dne

9 000 000 000 €

Lufthansa jen tak tak unikla hrozícímu bankrotu. Valná hromada letecké společnosti se včera po mnoha dnech nejistoty a neshod mezi akcionáři dokázala shodnout na přijmutí podmínek vládní pomoci ve výši 9 mld. eur (241 mld. Kč). Další aerolinky to čeká.

-----

Bleskově

Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně letos nakonec nebude. Po prvotní informaci, že se tradiční akce bude i letos na podzim konat, představenstvo akce nakonec rozhodlo o jejím zrušení. Bude to poprvé od roku 1959 (1. ročník), co Veletrh některý ročník vynechá.

▶ Prodeje nových vozů na Slovensku v květnu meziročně propadly o 60 %. Tamní Svaz automobilového průmyslu aktuálně očekává, že obnova poptávky bude velmi pomalá a celoroční pokles zájmu o nové automobily dosáhne minimálně 30 %. Jauvajs. 

▶ Ve Spojených státech minulý týden zažádalo o podporu v nezaměstnanosti 1,508 milionu nových osob. To je více než o týden dříve (1,48 milionu) a zároveň mnohem více než kolik očekávali tržní analytici (1,3 milionu). Tohle ozdravení chvíli potrvá.

▶ Americký telekomunikační gigant Verizon se připojil ke stále rostoucímu bojkotu reklam na Facebooku ze strany společností a subjektů, jež sociální síť kritizují za to, že nedělá dost pro to, aby na svých platformách omezila projevy nenávisti.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty