07.01.2019 2 minuty čtení

Muskův "vyvolený" má nový rekord Twitteru, za retweety slíbil miliony

V posledních dnech není králem Twitteru ostřílený Elon Musk, ale překvapivě Yusaku Maezawa, shodou okolností první vesmírný turista, kterého si Musk vybral pro cestu kolem měsíce se SpaceX.

Yusaku Maezawa byl až do loňského září západnímu světu poměrně neznámý. Jedná se sice už několik let o úspěšného miliardáře, ale kromě pár rekordních aukcí nebyl výrazně vidět.

V září však přišla velká změna, která z Maezawy udělala hvězdu první velikosti. Vystoupil totiž na podiu v továrně SpaceX jako první vesmírný turista, který bude mít tu čest letět s Muskovou společností kolem měsíce.

Milion za retweet

Jelikož let kolem měsíce je plánovaný až kolem roku 2023, Maezawa se rozhodl světu sám trochu připomenout, tentokrát se svým eshopem Zozotown. Uspořádal na Twitteru akci rekordních parametrů.

V sobotu 5. ledna přidal Maezawa příspěvek, ve kterém slíbil 100 milionů yenů (asi 25 milionů korun) 100 náhodně vybraným uživatelům, kteří ho budou sledovat a retweetují jeho příspěvek s reklamou na Zozotown. Každý výherce tedy obdrží kolem čtvrt milionu korun.

K dnešnímu dni už má tento příspěvek více než 5,2 milionů retweetů, což je historický rekord Twitteru. Maezawa díky tomu navíc během těchto tří dnů nasbíral neskutečné množství nových sledujících, ještě v pátek měl „pouhých“ 500 tisíc followerů, dnes už jich má 5,72 milionů.

Takový efekt za 25 milionů korun? Naprosto geniální!

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Taky si říkám, že 5 milionů sledujících za 25 milionů korun je hodně výhodná cena.
    0
    • Je otázka, co je to za cílovku. Ale ano, i tak je to asi mimořádně výhodná cena za takové publikum.
      0