Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 12 262.

Zaregistrovat se

Jeff Bezos o efektivním brainstormingu: Chytřejší věc než tohle jsme v Amazonu nikdy nezavedli

Amazon by jen těžko dosáhl svého bezprecedentního e-commerce úspěchu, kdyby mu nevládl Jeff Bezos se svým velice osobitým manažérským stylem. Jednu na první pohled netradiční změnu před lety zavedl i pro všechny firemní prezentace a schůzky.

"Před mnoha mnoha lety jsme zakázali na prezentacích Amazonu používání PowerPointu. A je to pravděpodobně to nejchytřejší rozhodnutí, jaké jsme kdy učinili."

Hmm, možná si říkáte, že to zní spíš jako negativní reklama pro Microsoft než jako zajímavá rada pro zefektivnění firemních meetingů. Bezos však měl problém spíš s formou prezentace používající slajdy než konkrétně s PowerPointem. A když zaměstnancům zakázal tvorbu slajdů, musel vymyslet jiný způsob, jakým budou schůze a prezentace nových projektů, nápadů a dosavadního vývoje probíhat.

Schůzky začínají skupinovým čtením v naprosté tichosti

Firemní schůzky v Amazonu začínají dle některých zdrojů dokonce už od roku 2004 tím, že každý účastník obdrží strukturovanou šestistránkovou zprávu, kterou si všichni v tichosti přečtou. V případě velmi důležité schůzky může tato první fáze zabrat až 30 minut. A daný dokument má ještě jedno nutné specifikum - musí mít příběh. Musí danou problematiku převyprávět podobně jako krátkou povídku. 

Bezos své rozhodnutí překopat od základů kulturu schůzování v Amazonu vysvětlil následovně:

"Tradiční korporátní schůzka začíná prezentací. Nějaký mladý manažér se zvedne, postaví se před ostatní a odprezentuje něco v PowerPointu, pár slajdů. Dle našeho názoru z tohoto typu prezentace získáte velmi málo informací, odnesete si jen hlavní body, ale žádný kontext. Tím se prezentování sice stává jednodušší pro speakera, ale o to náročnější pro publikum. A tak jsou naše meetingy strukturovány okolo šestistránkové zprávy mající příběh. Při tradičních PowerPointových prezentacích rovněž manažeři často přerušují, vyvádějí prezentující z rovnováhy a ptají se u 3. slajdu na otázky, které budou prezentovány na 6. slajdu. Když si místo toho na úvod v tichosti přečtete všech 6 stran zprávy, možná na 2. straně budete mít otázku, ale na straně 4 na ni dostanete odpověď."

Tento způsob prezentování je navržen přesně opačně oproti standardu - na rozdíl od tradiční slajdové prezentace je náročnější pro prezentujícího(který musí správně strukturovanou zprávu vytvořit a zakomponovat do ni příběh založený na existujících faktech doplněný o své názory na dosavadní i budoucí postup), ale o to snazší pro jeho publikum.

"Dokument má za cíl vytvořit kontext a vhodné podmínky pro to, aby následná diskuze byla plodná a něco z ní vzešlo," vysvětlil svůj koncept Bezos. Všem účastníkům je doporučeno, aby si cokoli, co je během čtení zaujme, poznamenali stejně jako jakékoli dotazy a následně všechny své poznámky využili při diskuzi nad právě přečtenou zprávou. 

A celá zpráva má ještě jednu výjimečnost - nikdy na ni není uvedeno jméno autora. Jde totiž o produkt celého týmu, jehož jednotliví členové na dokumentu postupně pracují, kontrolují ho a s odstupem několika dní se k němu s čistou myslí opět vracejí.

Proč zrovna příběh?

Možná jste se na chvíli pozastavili nad skutečností, že onen šestistránkový dokument, který si máte před začátkem diskuze přečíst, musí být strukturován jako příběh. Baví Bezose beletrie, nebo to má nějaký hlubší důvod? Proč zrovna příběh?

Protože my lidé jsme velmi predikční tvorové. Neustále se snažíme zpracovávat, co se zrovna děje, porovnáváme to se svou dosavadní zkušeností a na základě toho se snažíme odhadnout, co se bude dít dál. A když se spleteme, poupravíme si svou aktuální zkušenost pro příště. Náš mozek bez přestání hledá příčiny a následky všeho, co se okolo nás děje. Schopnost odhadovat další vývoj je zcela klíčový pomocník pro to, abychom mohli každý den konat.

Předpovídání budoucího vývoje se však stává rapidně komplikovanějším ve velkých, komplexních systémech, jako jsou například společnosti. Zejména když jsou tak obří jako Amazon. Bezosovi manažeři ale i tak musí činit rozhodnutí o budoucnosti. Musí se snažit pochopit jednotlivé komplexní problémy, které zrovna vyvstaly a pokusit se je na oněch šesti stránkách pochopit. 

A právě tady jim velice pomáhá výpravná struktura dokumentu. Chronologický děj vám totiž zpětně ukáže, jaké události se staly a jak každá ovlivnila tu následující. Často v něm nechybí fráze jako "Ale pak..." a "Kvůli tomu..." a "Takže nyní...".

Bez vyprávění máte jenom skupinu nijak nespojených faktů a názorů, které, vypsané v odrážkách pod sebou, nedávají smysl. Pojďme si ukázat, jak může struktura takové příběhově zabarvené zprávy vypadat:

V minulosti to bylo takto...

Poté se něco stalo...

Takže nyní bychom měli udělat toto...

Aby to v budoucnu mohlo být takto...

Z tohoto příkladu vidíte, že cílem šestistránkové zprávy není vytvořit náběh na román, ale pomocí úplných základů vyprávění příběhů a návaznosti jednotlivých událostí vytvořit logickou posloupnost.

Vytvořit takovýto dokument je zároveň mnohem náročnější, než dát dohromady prezentaci o 20 slajdech. Musíte téma lépe promyslet, mnohem lépe ho chápat a dobře si uvědomovat, které aspekty jsou důležité a jak jsou spolu propojené. Zároveň tímto nařízením Bezos de facto zajistil, že za ním nebudou manažeři běhat s každým nápadem, který je zrovna během brainstormingu nad kávou napadl.

Nutnost napsat šestistránkový dokument tým chtě nechtě donutí, aby svou myšlenku nejdříve pořádně zblízka promyslel a prohnal pořádnou kritikou. Pro jeho vznik zkrátka není možné zůstat jen u hypotetického létání v oblacích a nelogických nekonzistentností.

Díky svému trvání na důsledném a standardizovaném prezentování skrz tyto dokumenty si pak Bezos klidně rád vyhradí i těch 30 minut, aby si celý dokument stejně jako ostatní v klidu a tichosti celý pročetl. Má totiž jistotu, že se před něj na stůj dostanou pouze relevantní nápady a myšlenky.

#amazon #bezos #efektivita #pitch #prezentace #powerpoint #brainstorming

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 12 262.

Zaregistrovat se