Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 12 254.

Zaregistrovat se

Zakladatel Google představuje směšně jednoduchý a účinný návod na kariérní úspěch

Poznejte dvoufázový plán Sundara Pichaie pro úspěšný osobní i pracovní život. Ředitel Googlu říká, že je důležité poslouchat srdce a s otevřenou myslí následovat svou vášeň.

Když se CEO společnosti Google Sundar Pichai přestěhoval před 27 lety do Spojených států, určitě si nepředstavoval, že jednou stane v čele jedné z nejcennějších společností světa. Když se podívá zpětně na svůj život moc dobře si uvědomuje, za co vděčí svému úspěchu. Připisuje ho hluboké vášni a otevřené mysli.

Tyto dva základní atributy představují dvoustupňový plán, který vás provede cestou úspěchu, ať už je vaším cílem najít vysněnou práci, vybudovat uspokojivou kariéru nebo třeba založit společnost. Indický rodák vyprávěl svůj příběh v nedávném videu, které lze shlédnout na YouTube.

 

Mladý génius neměl ve svém dětství zrovna na růžích ustláno. Jeho rodina neměla až do jeho 10 let ani na telefon a poprvé se proletěl letadlem až když se přesouval do USA za účelem postgraduálního studia na univerzitě ve Stanfordu. Jakmile se ocitl ve státech, uhodila ho přímo do očí krutá realita. Když si chtěl koupit batoh, zjistil, že cena standardního batohu (cca 60 dolarů) představuje ekvivalent měsíční mzdy jeho otce.

„Jediným místem, kde jsem trávil v té době veškerý svůj volný čas byl počítač. Bylo to poprvé v mém životě, kdy jsem ho mohl používat kdykoliv jsem chtěl. Naprosto mě počítačová technika pohltila.“ - Sundar Pichai

Krok 1: Najděte svou vášeň

Sundar Pichai objevil krátce po svém příletu do USA svou vášeň – počítačovou techniku. Udělal tak první a velmi důležitý krok za svou veleúspěšnou kariérou. „Vášeň mi dodávala odvahy. Najít to, co milujete, neznamená, že budete poslouchat, co vám říkají rodiče nebo vrstevníci. Kdybych zůstal na mém postgraduální kurzu, pravděpodobně bych dnes měl doktorát, díky čemuž by byli moji rodiče nesmírně pyšní. Nemohl jsem ale zmeškat příležitost, přinést benefity nové technologie tolika dalším lidem. Rozhodně bych tu pak dnes nestál a nemluvil k vám jako generální ředitel společnosti Google,“ prohlásil ve svém emotivním videu Sundar Pichai.

Pichaie žene dopředu vášeň, která dalece přesahuje hranice zájmu. Vášeň ho naprosto pohlcuje, zároveň představuje jiskru, která zažehla plamen, jenž ho žene kupředu. Je pevně přesvědčen, že bezmezným zájmem o počítačovou techniku dokáže pomoci lidem a učiní svět lepším místem, než na které se narodil.

Krok 2: Následujte svou vášeň s otevřenou myslí

Druhým krokem vybudování úspěšné kariéry pak je pronásledování vaší vášně s otevřenou myslí. Co má tato věta znamenat? Pichai věděl, že se chce věnovat své vášni – technologiím – ale byl otevřený ohledně toho, kam ho tato vášeň může zavést.

Po dokončení svého inženýrského studia na Stanfordu šel Pichai pracovat do polovodičové společnosti, přičemž té době věřil, že by to mohl být nejlepší způsob, jak uspokojit svou vášeň. Své směřování však po čase změnil.

„Chvíli mi trvalo, než jsem si uvědomil, že internet bude jediným a nejlepším způsobem, jak zpřístupnit technologie více lidem“ – Sundar Pichai

Jakmile dospěl k názoru, čím přispěje lidstvu nejvíce, odešel z polovodičové společnosti a připojil se k týmu Google, kde pracoval na rozvoji prohlížeče Chrome.

Vášeň vyvolává hluboký pocit vzrušení. Proměnit tuto vášeň něco hmatatelného však vyžaduje zachování otevřené mysli. „Dokážete zlepšit svět vlastní cestou, i když přesně nevíte jak. Důležité je zůstat otevřený, abyste skutečně mohli najít to, co máte rádi,“ dodal Pichai závěrem.

Jak to máte vy? Už jste našli svou vášeň? Víte, pro co hoří vaše srdce? Čím můžete změnit svět k lepšímu? Zůstala vaše mysl otevřená, abyste rozšířili své možnosti a nezůstali uzavření v příliš malém okruhu zájmů? Trochu moc otázek na závěr článku? Věřte, že pokud sami zatím nevíte, jakou cestou se vydat, právě stojíte na křižovatce, která může rozhodnout, zda se zapíšete do životů celé generace anebo upadnete v zapomnění. Každý má možnost volby.

#osobnirozvoj #motivace #kariera #google #vasen  

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 12 254.

Zaregistrovat se