09.04.2019 3 minuty čtení

Jak získat podíl v byznysu? McGregor vyzval Wahlberga na souboj

V normálním byznysovém světě to chodí tak, že když chce někdo získat podíl v nějaké firmě, nabídne dostatečně zajímavé množství peněz a s majitelem tohoto podílu se dohodne. Ve světě Conora McGregora to však chodí trochu jinak.

Když před pár týdny slavný irský MMA fighter Conor McGregor tak trochu šokoval své fanoušky oznámením, že končí s kariérou, mnohé napadlo, že už ho opravdu nikdy neuvidí zápasit.

Sám Dana White, šéf organizace UFC, ve které McGregor zápasil, médiím řekl, že jeho rozhodnutí naprosto chápe a že je přesvědčen, že jeho oblíbenec se chce začít naplno věnovat svému byznysu. Například propagaci irské whiskey Proper Twelve, kterou na trh přivedl v polovině loňského roku.

Jenže jak se zdá, McGregor bez zápasů jen tak být nedokáže. Nejen že na sociálních sítích neustále provokuje svého loňského přemožitele Khabiba Nurmagomedova, ale nyní přidal i výzvu trochu netradičního charakteru. I když, ve světě Conora McGregora se o nic výjimečného nejedná.

Ano, čtete správně, McGregor na souboj vyzval hollywoodskou hvězdu Marka Wahlberga. Proč by chtěl zápasit právě s ním?

Třicetiletý zápasník se totiž chce dostat k podílu v organizaci UFC, ve které tolik let zápasil. O získání akcií usiloval už od roku 2016, protože byl přesvědčen, že právě díky němu dosáhla tato organizace takové slávy a samozřejmě finančních výsledků.

Jenže mateřská společnost WME-IMG se s McGregorem odmítala na toto téma bavit a ten si tak často vyléval vztek na sociálních sítích. Přestože si díky zápasům v oktagonu přišel na jmění kolem 110 milionů dolarů, je i nadále přesvědčen, že by si svůj podíl zasloužil.

Mark Wahlberg je jednou z několika hvězd, které si koupily podíl v UFC při jeho prodeji WME-IMG za 4 miliardy dolarů v roce 2016. Dalšími jsou například Serena a Venus Williams, Calvin Harris, Ben Affleck, Sylvester Stallone či showman Conan O´Brien.

McGregor proto nyní zvolil trochu netradiční obchodní taktiku, sám Wahlberg na ni však doposud nereagoval. Je otázka, jestli vůbec kdy bude.

Pokud by však přecijen mělo k souboji dojít, neměl by to irský zápasník vůbec jednoduché. Wahlberg, který dnes kromě hraní také režíruje a úspěšně podniká, je známý svým tvrdým dvoufázovým posilováním. Pravidelně navíc boxuje a v mládí se často rval a měl problémy se zákonem. Inu, tvrdý oříšek.

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.