Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 21 036.

Zaregistrovat se

24.06.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 24.06.2020: Herní průmysl u nás šlape, kolaps Wirecard a vyšší daně pro online firmy?

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, není to déjà vu? Prodeje domů v USA v květnu propadly na nejnižší úroveň od října roku 2010, kdy zuřila poslední finanční krize. Viníka známe, v podstatě se to tak trochu dalo i očekávat. Zajímavé je porovnat si, kde byla v té době burza a kde je dnes. A ještě zajímavější bude sledovat, jestli se reality dokáží díky koronaviru sesunout ještě níže než během poslední krize. Úspěšný den Vám přeje Tomáš.

-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

Inovio Pharmaceuticals +40.98 % (21.57 USD)
Biotechnologická společnost obdržela od Pentagonu 71 milionů $ na expanzi výroby svého zařízení, jež dokáže dopravit vakcínu proti koronaviru pod kůži.

American Airlines -6.17 % (14.00 USD)
Aerolinky chtějí získat skrz několik různých způsobů 2 miliardy $ nového kapitálu. Investoři však mají obavy ze stále rostoucího dluhu, jež má být na konci Q2 38,5 mld. $.

-----

Burza

Wall Street drží tento týden růstové tempo, investoři stále věří tomu, že ekonomika se zotaví a nic s tím nedokáže udělat ani případná druhá vlna koronaviru. Další rekordní maximum (již 5. tento měsíc) vytvořil technologický index Nasdaq.

👉 Watchlist: Sledujte přímo na Warengo to nejnovější z MarketWatch či CNBC! 👈

-----

Slova dne

„Pokud stát na jedné straně poskytuje gigantické záchranné balíčky, na straně druhé by měl také zvýšit daně pro vysoce ziskové online firmy. Jinak naše města, společnost, zdravý rozum i demokracie zemřou.“

Český filozof Richard David Precht si myslí, že opatření proti pandemii, jež ČR i západní státy zavedly, byla jednoznačně přehnaná. Zároveň by podle něj ta odvětví, která na pandemii masivně vydělala, měla být zdaněna víc než ta, která koronavirus zdevastoval.

-----

Číslo dne

4 500 000 000 Kč

Čeští vývojáři her nadále prosperují. V loňském roce jejich obrat souhrnně vzrostl meziročně o 1/5 na 4,5 miliard Kč. V současnosti u nás funguje 110 firem vyvíjejících hry. Trápí je však nedostatek zaměstnanců, především programátorům a grafikům.

-----

Bleskově

Mladí Evropané rychle přicházejí kvůli pandemii COVID-19 o místa. Jejich dlouhodobé problémy s vysokou nezaměstnaností (v průměru 15 %) nyní dostaly další zásah, když se jich firmy velmi často kvůli malé praxi či polovičním úvazkům zbavují jako prvních.

▶ Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová vyzvala zemi, aby se připravila na případnou druhou vlnu epidemie koronaviru. Připomněla při tom, že první vlnu Slovensko zvládlo na výbornou především díky disciplíně obyvatel a přísným opatřením.

▶ Šlamastyka společnosti Wirecard nadále pokračuje. Zatímco je už téměř jisté, že oněch chybějících 1,9 miliardy € na účtech společnosti nikdy nebylo, čerstvě vyhozený bývalý CEO Markus Barun byl zatčen a čelí podezření z podvodu.

IBM přišlo o titul výrobce nejvýkonnějšího počítače na světě. Ten nově získal počítač s názvem Fugaku, který zkonstruovala společnost Fujitsu ve spolupráci s japonským výzkumným ústavem Riken.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty