05.01.2019 4 minuty čtení

5 filmů, které by měl v roce 2019 vidět každý podnikatel

Pokud už máte Kmotra a Sociální síť přehrané stokrát tam i zpátky, máme pro vás dobrou zprávu. V roce 2019 vyjde hned několik zajímavých snímku, které by si žádný podnikatel neměl nechat ujít.

Zatím není jisté zda, případně kdy, se jednotlivé snímky dočkají českého dabingu. Pokud vám však nedělá problém angličtina, můžete první z těchto snímků shlédnout už během prvních týdnů tohoto roku.

#1 The Great Hack

The Great Hack

Podvod, který stál Marka Zuckerberga 20 miliard dolarů. Na jaře roku 2018 propukl v technologickém sektoru skandál nebývalých rozměrů. Analytická společnost Cambridge Analytica získala přístup k 87 milionům uživatelských účtů na Facebooku, aby díky tomu mohla vytvářet a plánovat kampaně politických stran a hnutí v několika zemích. Dokument popisuje osobní pohledy několika zúčastněných osob i technologické zákulisí politických voleb. Stejně jako mnoho dalších zajímavých snímků bude mít i tento svou premiéru na lednovém Sundance Film Festival v americkém Utahu.

#2 The Biggest Little Farm

The Biggest Little Farm

Také tento dokument bude mít svou premiéru už na lednovém Sundance Film Festival v Utahu. Jedná se o příběh dokumentaristy Johna Chestera a jeho ženy. Ti se totiž před deseti lety rozhodli, že opustí svůj malý byt v Los Angeles a přestěhují se na farmu za městem, kde budou žít klasickým farmářským životem. Po dlouhých osm let natáčeli své začátky na farmě a svůj každodenní boj o životaschopnost své nové obživy. Ideální snímek pro všechny, kteří už mají dost rušného života v přeplněném městě.

#3 The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley

Steve Jobs v sukni, říkávalo se. To už je však nějaký ten rok zpátky. Z tehdejší mladé miliardářky a stoupající hvězdy Silicon Valley Elizabeth Holmesové se během krátké chvíle stal vyvrhel. Její firma Theranos slibovala revoluční způsob odběru a analýzy krve, což by významně pomohlo se zdravotnictvím zejména v rozvojových zemích. Co však zpočátku vypadalo jako zázrak, ukázalo se nakonec býti jen obyčejným podvodem. Dokumentární snímek bude mít premiéru na lednovém Sundance Film Festival v Utahu.

#4 The Boy Who Harnessed the Wind

The Boy Who Harnessed the Wind

Film natočený na základě knihy z roku 2009 a skutečném příběhu mladého chlapce z afrického Malawi. Ten byl ve svých 13 letech donucen opustit školu, místo utrápeného hledání obživy však začal tajně docházet do školní knihovny a snažil se přijít na to, jak by mohl svou rodinu a vesnici zachránit před hladomorem. Nastudoval si proto vše o větrných turbínách, aby následně ze všech možných odpadků vytvořil větrný mlýn, který mohl dodávat obyvatelům v okolí elektřinu. Film by se měl objevit na Netflixu v průběhu roku 2019.

#5 Ford v. Ferrari

Ford v. Ferrari

Rozpočet solidních 100 milionů dolarů a souboj mezi Mattem Damonem a Christianem Balem. Snímek půjde do kin 28. června a pojednává o skutečném automobilovém příběhu ze šedesátých let minulého století. Tehdejší šéf americké automobilky Henry Ford II chtěl koupit Ferrari, ale obchod na poslední chvíli ztroskotal a uražený Ford se rozhodl, že se pomstí. Nechal proto vyrobit automobil, který měl Ferrari porazit na slavném závodě Le Mans 24.

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.