30.09.2020 3 minuty čtení

Nekupujte si bitcoin, čeká nás kolaps kryptoměn, říká zkušený investiční manažer

Jedni zarytě tvrdí, že bitcoin a další kryptoměny jsou budoucností a jejich cena bude raketově růst. A druzí zase oponují, že se jedná pouze o podvod, který neskončí hezky. Kde se nachází pravda? To dnes neví pravděpodobně vůbec nikdo.

Ať už se ozve jedna či druhá strana, vždy to vyvolá bouřlivé diskuze mezi fanoušky a odpůrci. A jisté je, že ti nikdy nedojdou k rozumnému kompromisu.

Jako například nyní, když se bitcoin po utrápeném roce 2018 vzpamatoval a od roku 2019 roste na své hodnotě. Přitom po více než 80% poklesu ceny, kdy se svezl z rekordních 20 tisíc dolarů až na necelé 4 tisíce, už i mnozí podporovatelé začali pochybovat o jeho budoucnosti.

Dnes má však opět cenu více než 10 tisíc dolarů a jak už to tak ve světě kryptoměn bývá, se znovunabytým pozitivním obrazem v médiích se růstové vlny chytly také další kryptoměny jako ethereum, ripple a další.

Jenže pochybovači si stále stojí za svým – bitcoin a spol. nemají budoucnost.

Pořiďte si něco smysluplného, tohle je spekulace

„To, co nás čeká, je s velkou pravděpodobností kolaps kryptoměn,“ říká Peter Mallouk, investiční manažer a prezident firmy Creative Planning, která se zaměřuje na správu rodinného majetku.

Mallouk, který byl prestižními byznysovými médii několikrát vyhlášen jedním z nejlepších investičních poradců ve Spojených státech, dlouhodobě tvrdí, že kryptoměny svým majitelům nepřináší žádnou hodnotu.

„Na světě je několik kryptoměn, ale není šance, že by se se nějaká frakce do budoucna zachránila. Možná, že jedna nebo dvě kryptoměny nějakým zázrakem přežijí, ale přesto si musíte uvědomit, že když investujete do kryptoměn, nezískáváte tím žádný příjem. Není to skutečná investice, je to jen spekulace,“ řekl Mallouk v rozhovoru pro server CNBC.

Zkušený investor naopak doporučuje zaměřit se na investice, které svému majiteli dokáží vydělávat peníze už v průběhu jejich vlastnění.

„Investujte do aktiv, která vám budou přinášet peníze za to, že je vlastníte. Investujte do nemovitostí a budete mít peníze z pronájmu, nakupujte akcie a budete dostávat dividendy, kupte dluhopisy a dočkáte se výnosů,“ radí Mallouk investorům.

Prezident společnosti s aktivy v hodnotě více než 37 miliard dolarů zároveň dodává, že pokud vás lákají technologie kolem kryptoměn, měli byste se raději zaměřit na firmy, které pracují s blockchain technologií.

„Na trhu jsou firmy, které do blockchain technologie významně investují a vy si tyto firmy můžete koupit do svého portfolia, ať už se jedná o IBM, Accenture nebo třeba Walmart, který chce skrze blockchain řídit své zásoby. To je rozumný způsob, jakým se můžete této hry zúčastnit, nikoli nákupem kryptoměn,“ říká Peter Mallouk.

#kryptomeny #bitcoin #technologie #mena #penize #alternativniinvestice

Hodnocení: +35
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
 • A jeje, zase se chce někdo zviditelnit :-) Pokud si toho pan investor nevšiml, tak už i bitcoin je v některých ekonomických segmentech hojně adoptován.
  +5
 • Většina kryptoměn zkolabuje, ale řada jich bude úspěšných a čeká je růst. IMHO
  +3
 • Díky za článek protichůdný spoustě jiným, které v kryptoměnách vidí pomalu jedinou zářnou budoucnost. Osobně se přikláním na stranu těch, co tvrdí, že kryptoměny jsou čistá spekulace a oproti nemovitostem nebo akciím žádnou valnou hodnotu lidstvu nedávají (ano, vím o "anonymitě" při placení atp., jen mi to nepřijde zdaleka tak zajímavé, jako možnost bydlet nebo vytvářet nové nápady).

  +2
  • Jo, on správně zmiňuje, že budoucnost je v té technologii, nikoli v těch konkrétních kryptoměnách. S tím také souhlasím.

   +1
 • A jakou má tady ten pan Mňouk úspěsnost v předpovídaní věcí příštích? Prosil bych podrobnou statistiku. :)))

  +2
 • Tak nemůže si podkopat židli, aby radil těm, kteří si od něj nechají řešit investice, aby mu utekli a přelili byť část prostředků do krypta - to by byl sám proti sobě. Navíc je pro své klienty důvěryhodný takže mu nebudou oponovat a poplatky za služby pojedou dál...

  0
 • Lol

  0
 • Snůška keců. Mallouk očividně nechápe co je to bitcoin a nebo lže schválně. Přikláněl bych se k druhé možnosti. Jen tak mimochodem, blockchain bez kryptoměny je v reálném světě víceméně k ničemu. Takže né blockchain, bitcoin ano. 

  0
 • No sám jsem na to zvědavý, jak tohle dopadne :-)
  0