05.09.2021 5 minut čtení

Lidé pracující na dálku a z home office čelí vyššímu riziku vyhoření. Jak jim pomoci, pokud pracují pro vás?

Home office či práce odněkud z cest může na první pohled působit jako mnohem svobodnější a pohodovější než práce z kanceláře. Není tomu tak, práce na dálku má vyšší pravděpodobnost vzniku vyhoření a zhoršení work-life balance. Jak svým lidem pomoci?

Celá situace s rozmachem home office je o to složitější, že pro manažery a nadřízené je náhle na dálku mnohem komplikovanější vypozorovat na členech svého týmu příznaky možného vyhoření.

I přesto by snaha vysledovat tyto symptomy aktuálně měla být jednou z priorit ve všech týmech, které si práci na dálku zavedenou během pandemie doposud zachovávají či dokonce plánují její zakomponování do standardního režimu.

A že takových firem, které převracejí své dosavadní pořádky vzhůru nohama a přecházejí na poloprázdné kanceláře a zaměstnance pracující z…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +27
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • My ve firmě videohovory skoro nemáme. Pro mě jako introverta je to ideál. A jinak souhlasím, že se na home officu velmi stírá hranice mezi osobním a pracovním životem. Je důležité umět přepnout hlavně "v hlavě", nastavit si pracovní dobu "od-do" a přes to nejede vlak. Vypnout na mobilu upozornění z mailboxu i z chatovací platformy, ať to neruší u večeře. Myslet prostě na sebe.

    0