Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 20 696.

Zaregistrovat se

19.06.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 19.06.2020: Konečně bez roušek, Spotify kolonizuje trh s podcasty a další nesmysl od SoftBank

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, aerolinky napříč světem ruší podávání alkoholu na palubě. Prý proto, aby cestující příliš často nependlovali na záchod a případně nešířili virus po palubě letadla. Nebylo by tím pádem lepší zakázat pro jistotu rovnou i vodu? Ideálně by nikdo během letu neměl požívat vůbec nic, aby si náhodou nesundal roušku. Proto možná České dráhy zrušily jídelní vozy. Akorát ceny jízdenek zůstaly stejné... Úspěšný pátek Vám přeje Tomáš.

-----

Spolupracujeme s Energy financial group, která investuje do lepší energetické budoucnosti naší planety. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

Spotify +12.74 % (225.28 USD)
Spotify včera oznámilo partnerství s Warner Brothers a DC, které do nabídky přinese DC Comics podcasty a exkluzivní podcastovou smlouvu s další star: Kim Kardashian.

Biogen -7.52 % (260.30 USD)
Biotechnologická společnost prohrála klíčový patentový spor s konkurenční farmaceutickou firmou Mylan NV ohledně preparátu Tecfidera.

-----

Burza

Burzovní nadšení nám v druhé polovině týdne maličko vyprchává. Media straší druhou vlnou koronaviru a obnovením některých bezpečnostních opatření v USA. Navíc přibylo indikátorů, které značí, že zotavení ekonomiky nebude tak rychlé, jak si někteří mysleli.

👉 Watchlist: Sledujte přímo na Warengo to nejnovější z MarketWatch či CNBC! 👈

-----

Slova dne

„Pokud k 1. červenci zůstane většina regionů bez nových případů, není namístě opatření prodlužovat v celé republice. Nošení roušek ve vnitřních prostorech nebo prostředcích hromadné dopravy by od tohoto data zůstalo už jen v regionech s vyšší incidencí covidu-19.“

Hurá! Od 1.7. už nebudeme muset do obchodů či MHD nosit povinně roušky. Nařízení zřejmě zůstane jen v Praze a na Karvinsku, kde je počet nakažených vyšší, v ostatních částech země budou rozestupy a hygiena rukou jen na úrovni doporučení.

-----

Číslo dne

1 500 000

Propad nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti se v USA výrazně zpomalil. Minulý týden o ni zažádalo 1,5 milionu Američanů a jen o 55 000 méně než o týden dříve. Celkem to od půlky března dělá již 45 milionů zcela nových žádostí o podporu na úřadech práce.

-----

Bleskově

▶ Tuzemský hypotéční trh už se dočkal. Pandemické oslabení si dalo měsíc na čas, avšak v květnu již banky poskytly klientům nejméně hypoték za posledních deset let. Otázkou nyní zůstává, zda tento trend bude v červnu pokračovat, či nikoliv.

Mezinárodní měnový fond očekává, že si Spojené státy nečekaně dlouhou plošnou karanténu v letošním druhém kvartálu vypijou hlubším než očekávaným poklesem HDP. Jako nejlepší možný letošní výsledek ekonomiky odhaduje její pokles o 5,9 %.

 Společnost SoftBank se chystá investovat 2 nebo i více milionů dolarů do 14 amerických startupů vedených zakladateli tmavé pleti a zástupci dalších méně zastoupených skupin. Tleskám, kašlem na byznys, pojďme udělat kvóty i na tohle!

Google má mimo antimonopolní úřad za zády další problém. Nedostatečné zabezpečení prohlížeče Chrome  údajně umožnilo nově objevenému sypwaru napadnout desítky milionů uživatelů skrz 32 milionů stažení různých rozšíření pro tento prohlížeč.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
3 minuty
5 minut
5 minut
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty