Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
18.06.2020 7 minut čtení

"COVID 19 sa Nás až tak nedotkol z, 90% fungujeme v online svete," hovorí zakladateľ úspešnej realitky

Majstri sociálnych sietí, "Výrazne posúvame slovenský marketing v realitách na trendy úroveň. Tieto princípy sa stali nielen podstatou nášho realitného biznisu, ale aj našej "pracovnej morálky." Dnes už naozaj nikto nechce pracovať v nudnej firme. "

Pre dnešný rozhovor som si zvolila veľmi netradičnú lifestyleovú a dynamickú realitku B10, ktorá je postavená na báze realitnej siete s pobočkami po celom Slovensku. Biznis robia inak, svoj marketing nastavili na mladých ľudí a svoj lifestyle zdieľajú na Instagrame a Facebooku. A hlavne - neboja sa kreativity. Bližšie nám celé zákulisie predstaví priamo Branislav Chudík/ majiteľ a zakladateľ spoločnosti. 


V realitnom sektore panuje medzi realitkami veľká rivalita, ak sa nemýlim, vyhráva ten najlepší z najlepších alebo ten najkreatívnejší v odbore? Aký je Váš názor?

Pre každého výhra znamená niečo iné. Rovnako aj cieľ realitnej kancelárie.  Pre niekoho sú to čísla, pre niekoho počet klientov, prestíž a pre niekoho všetko dokopy. My sa koncentrujeme rovnomerne na všetky spomenuté atribúty. Na jednej strane chceme docieliť nadšenie z našej služby, prezentovať reality inak ako konvenčné realitné kancelárie, ale zároveň, je cieľ zrkadliť túto cestu aj na číslach. 
 

Prečo to celé robíte inak? Ako by ste sa predstavili? 

Naši makléri sú mladí dravci, ktorí sú vždy v režime full-time pripravení na kvalitnú službu a odhodlaní dodať pre klienta skutočný zážitok z predaja jeho nehnuteľnosti. Portfólio máme špecifikované na predaj rezidenčného bývania, tzn. okrem predaja klasického second hand bývania sme tými najlepšími partnermi pre developerov v procesoch ich výstavby bytových domov a následného predaja. Tým, že sme celoslovenskí, tak vieme ponúknuť rovnako službu nezávisle od lokality, a tak sú naši partneri plošne zvyknutí na vyrovnaný štandard. Biznis berieme osobne a byť dobrým maklérom u nás znamená byť aj dobrým marketérom. Vďaka tomu sme majstri sociálnych sietí a výrazne posúvame slovenský marketing v realitách na trendy úroveň. Tieto princípy sa stali nielen podstatou nášho realitného biznisu, ale aj našej "pracovnej morálky." Dnes už naozaj nikto nechce pracovať v nudnej firme, plnej konvencií.
V tímovom duchu vidíme zhodne mnoho príležitostí a výziev, čo každého nováčika v kolektíve "zhltne" a stane sa súčasťou spoločnosti. 
Naše procesy dlhodobo digitalizujeme, a to nám zabezpečilo, že dlhodobo naše obraty COVID - 19 nijako neovpyvnila. Správne a moderné nastavenie nám dokazujú aj čísla, ktoré exponenciálne z roka na rok rastú. V porovnaní s prvými dvomi kvartálmi 2019 sme za rovnaké obdobie v tomto roku už dosiahli 27% nárast na tržbách.


Ktorej otázke sa po "pandémii" venujete naviac? Pociťujete pokles záujemcov o kúpu nehnuteľností, alebo je to práve naopak? 
V rámci Našej siete sme evidovali pri nástupe pandémie mierny pokles 
záujmu o bývanie, avšak časom sa ukázalo že to bolo len chvíľkové 
pauznutie spôsobené šírením informácií z verejných zdrojov. Aktuálne dosahujeme v priemere vyššie počty reakcií ako pred obdobím COVID-19. Vyhodnotil by som to asi tak, že po veľmi krátkom poklese sa prebudila u ľudí nákupná eufória.


V ktorej časti Slovenska sa predáva najviac nehnuteľností a naopak, kde registrujete pokles predaja?
 Najviac bytov sa predáva v Bratislave, resp. v bratislavskom kraji, kde 
je kúpna sila obyvateľstva výrazne vyššia ako v iných regiónoch. Pri 
tejto otázke však zohrávajú veľkú úlohu aj banky. Bankové inštitúcie 
dosť sprísnili podmienky čerpania úverov. Bola znížená možná hodnota 
nehnuteľnosti, čo klient vedel dostať zo zakladanej nehnuteľnosti, čo dosť 
vplýva aj na samotný realitný trh. Tu sa dostávame k veci, že pokles 
predaja môže nastať v menších mestách, na dedinách, v krajoch stredného 
a východného Slovenska, kde hodnota zakladaných nehnuteľností nie je 
vysoká.


Akú zmenu vnímate "pred a po pandémii",  pri vašej práci? S akými otázkami sa teraz najviac stretávate?
Pred pandémiou sme fungovali štandardne, hlavne, čo sa týka marketingovej 
časti predaja, tzn. 

Kvalitné fotky nehnuteľnosti, video prezentácia, inzercia, sociálne siete. Po pandémii resp. aj počas nej sme začali 
okrem spomenutých služieb využívať 3D naskenovanie nehnuteľnosti, online 
obhliadky pre klientov, aby sme zamedzili stretnutiam viacerých osôb v 
malom priestore bytu. 

Keď klient mal záujem vidieť nehnuteľnosť aj osobne zabezpečili sme všetky hygienické potreby, aby sme dodržali nariadenia, ktoré boli v platnosti. COVID 19 sa nás až tak nedotkol, nakoľko naša realitná sieť funguje na 90% v online svete, to znamená, že sme boli moderným nastavením veľmi dobre pripravený na vzniknutú situáciu. K Vašej druhej časti otázky je veľmi jednoduchá odpoveď. Hypotéky. Klienti sa začali viac zaujímať o podmienky hypotéky, čo vedia dostať a za akých podmienok. Snažíme sa Našim klientom poskytnúť kompletný balíček služieb, ktorý zahŕňa aj finančného konzultanta, ktorý vie zodpovedať klientom ich otázky ohľadne podmienok hypoték, tým pádom klient môže v kľude podpísať rezervačnú zmluvu na svoju nehnuteľnosť.
 

Stále je hlavnou motiváciou kúpa nehnuteľností za účelom následného prenájmu alebo je kúpnou motiváciou skôr predaj a následný zisk?
O tejto otázke sa dá dosť polemizovať. Stretávame sa s rôznymi typmi 
predaja. Stále však prevláda kúpa nehnuteľnosti na účel bývania ako 
následný prenájom alebo zisk z predaja.

Aké financovanie klienti preferujú?
Stále prevláda a dovolím si tvrdiť, že aj prevládať bude financovanie 
hypotékou.

Aké novinky plánujete v rámci marketingovej stratégie, pre udržanie klientely a následného rastu spoločnosti? 
Prispôsobili sme sa dobe pomocou moderných online technológií ako Videochat, Virtuálne obhliadky, Scannery nehnuteľností.
Pracujeme na Zdigitalizovaní procesov pomocou elektoronických podpisov na e - zmluvách, ktoré sú spojené s realitnou činnosťou. Budeme tak ešte efektívnejšie uzatvárať nové obchody po celej sieti. Klient tiež v rámci nášhho interného B10 softu vo svojom klientskom rozhraní bude mať dostupný celý priebeh obchodu  a všetky dokumenty na jednom mieste pokope.
Našou víziou je robiť naše promo kampane na predaj našich nehnuteľnosti stále kreatívne a trendy, tak, ako doteraz a hlavne vždy to osviežiť niečím novým.

 

Ďakujem veľmi pekne za rozhovor Branislavovi Chudíkovi, mladému, šikovnému a veľmi kreatívnemu človeku, ktorému sa podarilo vybudovať skvelý tím nadšených mladých ľudí, ktorí skutočne pracujú od rána do večera. Uzatvárajú obchod s radosťou a nehnuteľnosti predávajú jedna radosť. Neváhajú do firmy investovať vlastnú kreativitu, financie a čas. Odmenou je ich vlastný úspech. Klobúk dole, Branislav vie, ako na to a môže nám slúžiť ako perfektný príklad úspešného manažéra.

#investovani #akcie #investice #reality #akcie #rozhovor

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.