Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 12 222.

Zaregistrovat se

Digitální měny by mohly nahradit bankovní účty

Digitální měny by mohly překonat bankovní účty, protože nízké úrokové sazby (nebo záporné úrokové sazby) je činí stále zastaralejšími.

To je názor Massima Buonoma, odborníka OSN na globální #blockchain, který dodal, že digitální měny, zejména digitální měny centrální banky (#CBDC), by mohly brzy „úplně eliminovat potřebu bankovního účtu“. Buonomo je odborníkem OSN na fintech, blockchainem a kryptoměnami se zabývá téměř 10 let.

Nízké nebo negativní úrokové sazby v bankách

Během online diskuse o budoucnosti globální ekonomiky po koronaviru Buonomo uvedl, že banky a kreditní karty se už dlouho těší duopolu v oblasti digitálních plateb, ale příchod digitálních měn znamená, že je uživatelé mohou zcela obejít.

Nízké úrokové sazby, vynucené centrálními bankami, aby povzbudily více půjček, mohou tento proces urychlit, řekl, protože motivují držitele účtů k tomu, aby hledali návratnost investic jinde.

Například Bank of England aktivně prosazuje zavádění negativních úrokových sazeb, což znamená, že vkladatelé by platili bankám za to, že budou moci mít peníze na svých bankovních účtech. Americký prezident Donald Trump nedávno také prosazoval záporné sazby a označoval je za „dárek“.

Digitální měny by mohly nahradit bankovní účty a kreditní karty

Podle Buonoma byly úrokové sazby jedinou zbývající výhodou pro bankovní účty. Hrozí jim však, že se stanou zastaralými tváří v tvář digitálním měnám, které mohou stejně snadno zpracovávat elektronické platby.

"Ti, kteří budou nejvíce trpět [kvůli nástupu digitálních měn], jsou společnosti zpracovávající transakce kreditními kartami a banky, protože v současném prostředí úrokových sazeb je vaší jedinou výhodou, když máte bankovní účet, to, že umožňuje digitální platby," řekl.

Banky jsou zranitelné vůči útokům hackerů

Buonomo řekl, že banky zůstávají zranitelné vůči hackerům a spolu se společnostmi, vydávajícími kreditní karty, přidávají náklady účtováním transakčních poplatků.

Naproti tomu digitální měny „umožňují držet digitální #penize, umožňují vám platit účty, používat mobilní telefon bez kreditních karet, bez poplatků společnostem zpracovávajícím kreditní karty a bez poplatků bankám za převody peněz,“ řekl.

Samozřejmě zůstává otázkou, jaký typ digitální měny by mohl nahradit všudypřítomný bankovní účet. Buonomo řekl, že technologická omezení a důsledky pro soukromí znamenají, že většina veřejných blockchainů je široce nevhodná pro národní digitální měnu.

Digitální měna centrální banky

Digitální měny vydané centrální bankou by mohly být skutečnou alternativou, tvrdí Buonomo. Otázkou je, zda by se centrální banky spolehly na komerční banky při rozdělování peněz, jako to minulý týden navrhla Nadace pro digitální dolar, nebo šly radikálnější cestou a vydávaly finanční prostředky přímo občanům.

Závěr

Pokud se CBDC stanou novou normou a nahradí #hotovost, existuje další alternativa pro investice a / nebo spoření a / nebo platby, a to je použití pojištěných digitálních měn, které nejsou pod kontrolou žádné vlády, a jsou tedy nad omezeními národní měny.

Zdroj: Coindesk.com

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Přijde mi, že digitální měny jsou vůči hackerům minimálně stejně zranitelné jako banky. Plus teda si nejsem jistý, jestli chci mít běžný účet jako něco, kde hledám nějaké zhodnocení, tím spíš pokud by šlo o volatilní trhy s kryptem.

  0
  • To záleží na tom, kde je skladujete a jak se obecně na netu chováte. Pokud na hardware peněžence typu Ledger nebo Trezor, nebo na pojištěné software peněžence, kterou například také nabízíme, tak jsou digitální měny daleko bezpečnější.

   0
 • Velmi zajímavá možnost. thinking
  Jaký typ digitální měny by podle vás byl možný?

  0
  • Nejde poradit jednu konkrétní digitální měnu, záleží na účelu, pro který ji chcete. Spekulace, dlouhodobá investice, zajištění na důchod, platby běžných nákupů?

   0
  • V tomto případě by mě zajímalo, jaká digi měna by byla nejvhodnější pro dlouhodobé investice a běžné nákupy.

   0

Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 12 222.

Zaregistrovat se