05.04.2019 2 minuty čtení

Podívejte se na fotografie futuristického plovoucího města, které chce postavit OSN

Oceanix City, tak se bude jmenovat město budoucnosti, které poskytne lepší život všem, které dnes ohrožují přírodní katastrofy a stoupající hladiny oceánů.

Koncept futuristicky vypadajícího města vytvořilo architektonické studio Bjarke Ingels ve spolupráci s firmou Oceanix, která se dlouhodobě zaměřuje na budování plovoucích objektů.

Vizi plovoucího města tento týden oficiálně podpořila Organizace spojených národů, podle které se může jednat o efektivní řešení měnících se klimatických podmínek.

Oceanix City je schopné nejenom vyřešit problém pobřežních oblastí, které ohrožuje stoupající hladina světových oceánů, ale také dokáže odolat živelným pohromám v podobě tornád, hurikánů a tsunami. Tedy událostem, které mají většinou katastrofické následky.

Nejedná se navíc o pouhou sci-fi představu, tak, jako tomu bylo u mnoha jiných návrhů dříve, ale o projekt s reálnou šancí na realizaci, a to právě díky podpoře OSN.

„Všichni v našem týmu si přejí, aby se to postavilo. Není to jen teoretizování,“ sdělil serveru Business Insider Marc Collins, CEO Oceanix.

OSN zároveň oznámila, že v rámci posunu projektu směrem k realizaci nechá na East River poblíž své newyorské centrály postavit zmenšený prototyp, na kterém bude reálně vidět funkčnost města. Mělo by se tak stát v horizontu měsíců.

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.