Podívejte se na fotografie futuristického plovoucího města, které chce postavit OSN

Oceanix City, tak se bude jmenovat město budoucnosti, které poskytne lepší život všem, které dnes ohrožují přírodní katastrofy a stoupající hladiny oceánů.

Koncept futuristicky vypadajícího města vytvořilo architektonické studio Bjarke Ingels ve spolupráci s firmou Oceanix, která se dlouhodobě zaměřuje na budování plovoucích objektů.

Vizi plovoucího města tento týden oficiálně podpořila Organizace spojených národů, podle které se může jednat o efektivní řešení měnících se klimatických podmínek.

Oceanix City je schopné nejenom vyřešit problém pobřežních oblastí, které ohrožuje stoupající hladina světových oceánů, ale také dokáže odolat živelným pohromám v podobě tornád, hurikánů a tsunami. Tedy událostem, které mají většinou katastrofické následky.

Nejedná se navíc o pouhou sci-fi představu, tak, jako tomu bylo u mnoha jiných návrhů dříve, ale o projekt s reálnou šancí na realizaci, a to právě díky podpoře OSN.

„Všichni v našem týmu si přejí, aby se to postavilo. Není to jen teoretizování,“ sdělil serveru Business Insider Marc Collins, CEO Oceanix.

OSN zároveň oznámila, že v rámci posunu projektu směrem k realizaci nechá na East River poblíž své newyorské centrály postavit zmenšený prototyp, na kterém bude reálně vidět funkčnost města. Mělo by se tak stát v horizontu měsíců.

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.

Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 12 188.

Zaregistrovat se