Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 12 206.

Zaregistrovat se

Celebrity versus Fortnite aneb kam až sahá duševní vlastnictví?

Může si někdo nárokovat výhradní právo na určité taneční pohyby? Tato otázka bude pravděpodobně zaměstnávat soudy v nejbližších měsících. Autor herního hitu Fortnite, vývojářské studio Epic Games, čelí hned několika žalobám ze strany celebrit, podle kterých Epic vydělává na jejich "výtvorech".

Pokud je vám kolem 30 a více let, pravděpodovně znáte seriál Fresh Prince s Willem Smithem v hlavní roli. Tentokrát však nejde o něj, ale o jeho parťáka ze seriálu, herce Alfonsa Ribiera, který ztvárnil postavu Carltona Bankse. Tento mladý podivín v seriálu tančil stylem, kterému se později začalo přezdívat „Carlton Dance“. A tanec je natolik slavným a zajímavým, že se ho rozhodli ve své hře Fortnite využít také vývojáři z Epic Games.

Není to jediný druh tance či pohybu, který si hráči Fortnite mohou ve hře zakoupit za měnu zvanou V-bucks. Ve videu níže najdete hned několik z těchto tanců, kterými se vývojáři Epicu inspirovali. Dle mnohých celebrit však problém nastává zejména díky tomu, že měnu V-bucks si hráči pořizují za skutečné peníze a zjednodušeně se tak dá říci, že Epic Games na těchto tancích reálně vydělává.

„Epic Games mají z těchto nákupů rekordní vydělky. Bohužel se však nikdy nesnažili komunikovat s panem Ribierem ohledně jakékoli provize či alespoň souhlasu s využitím jeho duševního vlastníctví,“ říká k případu David Hecht, právní zástupce Ribiera.

Kromě Alfonsa Ribiera už se do hry o duševní vlastníctví přidali například raper 2 milly kvůli svému Milly Rock či Russell Horning známý jako Backpack Kid. Epic Games se k celé záležitostí zatím nevyjadřují.

Podívejte se na několik tanců z Fortnite:

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Budu se soudit s ceskoslovenskou celebritni elitou a rodici, kteri mne zneuzili a prachsproste sa na mne obohatili . Ja spolupracovat umim, ale musim znat pravidla. Dnes si odblokuji customizivany obsah a asertivne podniknu kroky se CEOs Markizy a Novy. slight_smile

    0
  • Taky mi to nepřijde úplně v pořádku vydělávat na něčem co vymyslel někdo jiný

    1

Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 12 206.

Zaregistrovat se