Pozor na investování řízené FOMO a FUD

Stejně jako ve většině oblastí života, ani v případě investování nejsou FUD a FOMO dobrými rádci.

FOMO

Strach z toho, že o něco přicházíme (FOMO) je sociální úzkost pramenící z přesvědčení, že ostatní se baví, zatímco osoba, která úzkost prožívá, není přítomna. FOMO je také definována jako strach ze zmeškání příležitosti, což může vést k obavám, že by člověk mohl přijít o příležitost k sociální interakci, novou zkušenost nebo výnosnou investici. Je to strach, že rozhodnutí neúčastnit se je špatná volba.

FUD

FUD popisuje šíření „strachu, nejistoty a pochybností“ (obvykle prostřednictvím médií). To se běžně používá k popisu faktorů založených na strachu, které pak řídí naše #obchodovani.

Dávejte si pozor na investování pod vlivem FOMO nebo FUD

FUD může způsobit, že cena #investice (aktiva, komodity, kryptoměny) klesne, a to nejen kvůli faktům nebo grafům, ale kvůli šíření špatných zpráv na sociálních médiích. Špatné zprávy jsou ve skutečnosti neopodstatněné. Strach, nejistota a pochybné myšlenky šířené z médií lze označit jako FUD.

FOMO je více osobní věc. Je to strach z toho, že si někdo něco užívá a my o to přicházíme. FOMO vás může přimět k nákupu, nebo nevybrat zisky, nebo nedat včas stopku. Tento strach je to, co způsobuje, že lidé kupují na vrcholu ceny nebo drží během poklesu cen poté, co dosáhli zisku (a ztratí část nebo všechny své zisky). Říká se, že lidé jednají pod vlivem FOMO, když jednají na okamžitý popud kvůli strachu, že o něco přijdou.

Společným znakem je to, že se jedná o emocionální faktory a faktory založené na strachu, které ovlivňují obchodníky na trzích.

Jak bojovat s těmito chybami při obchodování

Držte se fundamentů a grafů. Pokud graf vypadá dobře a jsou tam fundamenty, držte se své strategie a odstraňte z toho vaše emoce.

Všimněte si FUD brzy a podle toho reagujte. Pokud si myslíte, že cena klesá iracionálně, stanovte si stop lossy a buďte připraveni koupit znovu po poklesu.

Závěr

Nedělejte obchody na základě svého strachu. Pokud však předpovídáte, že ostatní budou reagovat na strach, proveďte příslušnou kalibraci obchodní strategie. Stručně řečeno, řekněte ne na #FOMO, ale zvažte účinky #FUD.

Zdroj: Wikipedia.org, Cryptocurrencyfacts.com

#investovani #emoce #strach

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • FUD jsem neznala, díky za nový pojem ve slovníku. Každopádně emoce jsou něco, co by do investování mělo patřit co nejméně.

    1

Začínáte s investováním?

Staňte se členem komunity Warengo a získejte přehled na trzích a možnost konzultace s profesionály. Je nás už 12 222.

Zaregistrovat se