4 minuty čtení

Nič nieje náhoda alebo prečo sa veci dejú?

Nič v živote,  nie je náhoda a všetko sa navzájom prepája a prelína. Niekedy nám do života vchádzajú ľudia ako upozornenie, príklad, ukážka či zrkadlo .... 

Cesta vlakom môže byť zaujímavý časový priestorom na zaujímavý rozhovor a konverzáciu na ktorú by ste za iných okolností jednoducho nemali čas.

Na spustenie linky Bratislava - Praha sme dlho čakali, samozrejme online konverzácia je relatívne efektívna no z času na čas je nevyhnutné podporiť ju osobným stretnutím.  Počas cesty si dokážem pripraviť priestor na nasledujúce stretnutia a v tom lepšom prípade máte šťastie na zaujímavých ľudí s ktorými si môžete vymeniť informácie, alebo doplniť medzery v danom segmente.

 

Nič v živote nie je náhoda a všetko sa navzájom prepája a prelína. Niekedy nám do života vchádzajú ľudia ako upozornenie, napríklad v živote stretávate často ľudí ktorí nepijú alkohol aby si zachovali čistú a jasnú myseľ, alebo stretávate ľudí extrémne pracovne vyťažených a unavených zo života. Možno vám ten život chcel len povedať: 

„Prestaň toľko „chlastať“ a začni si všímať skutočné hodnoty života.“ 

Alebo

 ,, Mal by si sa zamyslieť a venovať čas viac svojmu súkromnému životu a rozdeľovať čas ktorí venuješ práci, lebo môžeš skončiť ako tí vyčerpaní neboráci, ktorí ti neustále vstupujú do života a možno si jedným z nich.“ 

Inokedy k nám prichádzajú ľudia ako inšpirácia či priestor na zamyslenie alebo osobnostný rast či uvoľnenie. Sem tam je celkom fajn zamyslieť sa nad tým 

Prečo sa nám "dejú ľudia“

Moju cestu spestril Juraj Šlosár s ktorým sme stihli prebrať zákony marketingovej reality, ako aj vieru či prácu s „mileniálmi “ až po „cestovateľských nomádov“

“See, people come into your life for a reason. They might not know it themselves, why. You might not know it. But there’s a reason. There has to be.” Joyce Carol Oates

Cestovateľský digitálny prípadne marketingový nomád 

Je osoba, spravidla mladšej generácie, ktorej predstava je robiť čo najmenej a cestovaťčo najviac. Zarábať tým, že zdieľa svoje fotky na instagrame, či postuje príspevky na youtube. Je to taká tá dnešná generácia ktorá chce mať veľa, rýchlo, ľahko a bez vynaloženia námahy. 

V tomto prípade vďaka Bohu za „Coronu“ snáď sa pár insta blogerov uvedomí a padnú z pomyseľného konára „instantnej slávy“ a konečne začnú „makať, „normálne pracovať aby si zarobili na každodenný chlieb.

Mileniáli 

Sú to ľudia od cca 15 do cca 40 rokov. Stávajú sa hlavným faktorom ovplyvňujúcim ekonomiku a pracovný trh. 

Mladší mileniáli, tzv. generácia Z, narodení medzi rokmi 1995 až 2005, ovplyvňujú zatiaľ trh najmä cez svojich rodičov. 

Starší, tzv. generácia Y, sa narodili v rokoch 1980 až 1995 a už teraz začínajú mať hlavné slovo. Vo všetkom. Ich pohoda či nepohoda začína ovplyvňovať vývoj a vnímanie sveta okolo nás.

Obe generáciee sa narodili do sveta moderných technológií a rástli spolu s nimi. A práve moderné technológie majú byť ich Achillovou pätou.

Pohodlná a lenivá generácia 

Prvotné výskumy považujú všetkých mileniálov za zvláštnu, pohodlnúlenivú generáciu. Nepretrhnú kvôli morálnym hodnotám ani kvôli peniazom, hoci ich chcú mať dostatok.

 Ak nečakane neprídu do práce, viróza alebo náhle úmrtie v rodine môže byť pokojne len výhovorkou.

Pozorovania však naznačujú, že sú to dve generácie, ktorých duševné zdravie ohrozujú smútky a pravé depresie viac, než kohokoľvek pred nimi. Ak nečakane vypadnú z práce, môže to byť absencia spôsobená psychickou nepohodou, následnou neschopnosťou zvládnuť ju a vyjsť medzi ľudí. A to napriek tomu, že nevyrastali na miestach ani v časoch poznačených vojnou či hladom. 

Stratil som všetky nádeje, pokiaľ ide o budúcnosť našej zeme, keď dnešná mládež prevezme do svojich rúk kormidlo vedenia. Je to mládež nedisciplinovaná, drzá, neznesiteľná… (Hesiodos, grécky básnik, 7. stor. p. n. l.)

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.