23.12.2018 2 minuty čtení

Recenze knihy: Soustředění

Moderní doba nám nabízí tolik možností, co všechno se dá dělat, že nakonec často neděláme nic pořádně, ani to, na čem opravdu záleží. Leo Babauta si dal za skoro až životní cíl nás tohoto špatného zvyku nesoustředění zbavit.

Žít spokojeně, pracovat a tvořit ve světě plném rozptylujících faktorů je obtížnější než kdykoliv předtím. Stojíme uprostřed bojiště, kde se válčí o naší pozornost – mobily, internet, emaily, televize – jsme vtaženi do pustošivé vřavy, v níž musíme zpracovávat víc úkolů současně.

Cestou je svobodě je pouze naše schopnost soustředit se, jen ta nám umožní uplatňovat tvůrčí schopnosti pracovat méně, ale efektivně, odvádět kvalitní práci, užít si každého okamžiku a získat více volného času na to, co je skutečně důležité.

Tak zní úvod ke knize Leo Babauty, amerického spisovatele, provozovatele jednoho z nejnavštěvo­vanějších blogů na světě Zen Habits a autora knihy Zen a hotovo.

Jedná se o poměrnou útlou a graficky minimalistickou knihu, kterou přečtete během dlouhého večera či víkendu. Kniha vás postupně provede jednotlivými tipy a návody, jak získat zpět svou schopnost soustředění a žít svůj život opravdu naplno.

„Nestačí jen být zaneprázdnění, to jsou mravenci taky. Otázka zní, kvůli čemu jsme zaneprázdnění.“

Henry David Thoreau

Díky jednoduchému zpracování je orientace v knize poměrně jednoduchá a jednotlivá hesla a poučky se dají velmi snadno zapamatovat. Návody jsou velmi konkrétní a čtenář je může zkoušet v podstatě ihned, takže ideální čtení pro všechny nedočkavé podnikatele, kteří nemají příliš času nazbyt.

Hodnocení Warengo: 9/10

Soustředění: Jak nalézt klid a jednoduchost v hektické současnosti
Autor: Leo Babauta
Vydává: Jan Melvil Publishing
Čas čtení: 3 hodiny

Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.