Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 20 196.

Zaregistrovat se

11.06.2020 1 minuta čtení

Přínos koronavirové krize v robotice

Koronavirová krize ukazuje, jak důležité je v moderním světě použití robotů. Nezbytné je tedy podporovat výzkum a vývojtedy podporovat výzkum a vývoj robotických technologií, a to především finančně, tvrdí ve své zprávě Mezinárodní federace robotiky.

„Každý stát má svůj specifický robotický program založený na jeho specifickém pozadí a historii,“ říká profesor Jong-Oh Park, místopředseda a člen představenstva Výzkumné komise IFR. „Proto vidíme, že robotické programy vytvořené světovými robotickými velmocemi mají velmi rozdílné strategické cíle“.

Strategický plán Vyrobeno v Číně 2025 (Made in China 2025) představuje vylepšení výrobních schopností čínského průmyslu. Robotiku zahrnuje mezi deset nejdůležitějších průmyslových odvětví. Plán rozvoje robotického průmyslu představuje cíle pro Čínu v roce 2020, plánuje vyvinutí tří až pěti robotických výrob schopných obstát ve světové konkurenci, vytvoření osmi až deseti průmyslových klastrů, obsadit 45% podílu domácího trhu špičkovými čínskými roboty a zvýšit koncentraci robotů na 100 robotů na 10 000 zaměstnanců. 

Statistická ročenka Světová robotika (World Robotics) vydaná IFR ukazuje, že Čína dosáhla hustoty 140 robotů na 10 000 zaměstnanců ve výrobním průmyslu v roce 2018. V roce 2019 čínská vláda investovala 577 milionů amerických dolarů (USD) do vývoje inteligentních robotů. 

Více na orobotice.cz.

#koronavirus #digitalizace #robotika

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
5 minut
3 minuty
6 minut
6 minut
4 minuty
5 minut
5 minut
8 minut
5 minut
5 minut
2 minuty
2 minuty