02.04.2019 2 minuty čtení

Uživatele Twitteru šokovalo video s obří vzducholodí Amazonu, ze které vylétají drony

Šokování, zděšení ale i nadšení, uživatelé Twitteru se zaujetím sledují video, které se včera na síti objevilo. Jak se však ukázalo, byl to jeden z mnohých aprílových žertů. I když...

Technologický gigant Amazon si v roce 2014 patentoval nový systém doručování zboží, který je založený na velkém létajícím skladovém centru, ze kterého zboží odebírají drony, aby ho následně doručovaly na zem zákazníkům.

A právě tento patent se rozhodl využít jeden z uživatelů Twitteru, který je očividně velmi technologicky schopný. Jeho dystopicky vypadající video, na kterém po obloze pluje obří vzducholoď, ze které vylétávají malé drony, se stalo okamžitě senzací.

Někteří byli naprosto šokovaní, jiní překvapeni, že už něco takového existuje. Jiní zase rovnou přemýšleli nad budoucností, ve které budou mít tyto drony palné zbraně a propukne válka. A nechyběli ani ti, kteří byli nadšeni z pokroku, který umožní ještě rychlejší a efektivnější doručování zboží.

Jenže jak se ukázalo, byl to pouze povedený aprílový žert…

I když, možná je onen uživatel spíše prorokem. Jak už bylo zmíněno, Amazon si podobný systém v roce 2014 opravdu patentoval. A Jeff Bezos mluví o doručování drony už od roku 2013.

Zatím sice proběhlo několik spíše opatrných pokusů ve Velké Británii, ale kdo ví, třeba některé nadšené reakce na uvedené video celý proces urychlí.

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.