Spustili jsme DISKUZNÍ FÓRUM! Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá.
10.06.2020 4 minuty čtení

Richard Branson: Tohle je důvod, proč investuji do start-upů

Richard Branson sepsal apel, ve kterém investorům radí, že by neměli nechávat mladé, ambiciózní podnikatele ve štychu. Zajímá vás, proč miliardář investuje do start-upů a v jakých oblastech cítí největší potenciál?

O Richardu Bransonovi se v poslední době mluví především v kontextu jeho krachujících aerolinek Virgin Atlantic, ale neměli bychom zapomínat že tento miliardář je také proslulým investorem. S oblibou investuje do start-upů a takto odpovídá na otázku proč:

„Protože vytváří pracovní příležitosti a inovace pro budoucnost. Jsem nadšený, když vidím tolik podnikatelů, kteří své start-upy posouvají na další úroveň a transformují způsob, jakým děláme byznys.“

Start-upy jsou podle Bransona důležité pro nás pro všechny

„Tyto společnosti nemají pouze potenciál stát se zásadním zdrojem zaměstnanosti, inovací a produktivity ekonomií, ale také jsou zářným příkladem mladým generacím – toho, že kreativita, zápal a tvrdá práce může změnit svět k lepšímu. Virgin je značka, která oceňuje výhody, jenž může chytré narušení [starých pořádků] přinést.

Zbožňujeme originální produkty, které mohou v životech lidí udělat změnu k lepšímu a služby, které otřesou trhy. Investování do těchto vzrušujících start-upů a jejich financování, které potřebují k růstu, aby se z nich staly společnosti s velkým potenciálem, je základ.“

Richard Branson říká, že se každý den setkává s ambiciózními podnikateli, kteří mají víru v to, že jejich přístup je lepší alternativou toho, co průmysl momentálně zákazníkům nabízí. Jako příklad uvádí přepravní služby Uber, HailO a SideCar.

„Lidé chtějí mezi nejvytíženějšími městy světa cestovat rychle, přístupně, pohodlně a za dostupnou cenu. Tyto aplikace jejich potřeby naplňují a narušují trh, který mnoho let zůstával beze změny.“

Branson cítí potenciál i v oblasti financí a 3D tiskáren

Další oblast, ve které Branson vidí příležitosti, je svět financí. Podporuje například crowdfundigovou platformu Indiegogo, která umožňuje podnikatelům levnější a lepší přístup k vyhledávání financování, aby mohli rozjet svůj byznys. Fandí i kryptoměnám. Věděli jste například, že Virgin Galactic přijímá Bitcoin?

„Existuje mnoho nových technologií s obrovským potenciálem. Vzdělávací byznysy jako Codeacademy jsou třeba, aby se mladí lidé naučili potřebné dovednosti a mohli vstoupit na trh práce a přicházet s vlastními novými nápady. Online výuková platforma CreativeLive vysílá živě lekce mezinárodnímu publiku a nabízí úplně nový způsob demokratizace vyučování.

3D tisku zase otevírá možnosti snížit naši závislost na dopravě – to je další zajímavá oblast.“

Branson entuziasticky dodává, že Silicon Valley mělo za poslední roky mnoho fantasticky úspěšných start-upů a že by rád viděl podobné úspěchy zakladatelů start-upů i v Evropě. K tomu je ale podle něj zapotřebí, aby se do mladých vizionářů a vizionářek nebáli investoři vložit svou důvěru – a především peníze. 

„Americké skupiny letos přilákaly více než pětinásobek investic kapitalistů, než kolik se podařilo získat evropským (41 miliard oproti 8 miliardám dolarů).“

„Start-upy mají potenciál stát se největšími a nejlepšími společnostmi na světě,“ apeluje Branson na investory.

Dodává, že každá globální společnost od Apple přes Google po Twitter i Virgin začala jako start-up a je podle něj důležité, abychom i nadále vytvářeli pro start-upy prostředí, ve kterém se jim bude dařit a které jim umožní vytvořit něco výjimečného.

#investovani #startup #startupy #branson #richardbranson #virgin

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Warengo Premium
Podpořte Warengo a získejte přístup k unikátnímu obsahu a funkcím