02.04.2019 1 minuta čtení

Býci se opřeli do bitcoinu a vyhnali cenu na téměř půlroční maximum

Jakmile bitcoin včera ráno překročil tolik očekávanou hranici 4200 dolarů za kus, spustila se nákupní horečka, která vedla k 16% nárůstu ceny.

Po několik dlouhých měsíců bylo sledování ceny bitcoinu v podstatě nudnou záležitostí. Po svém extrémním pádu o 76 % v průběhu roku 2018 se cena zastavila na hranici 4 tisíc dolarů a její pohyby nahoru či dolů byly naprosto minimální.

V posledních dnech však nastal pozvolný růst, který vyvrcholil včerejším skokem směrem vzhůru. Zda se jedná o jednorázovou záležitost, nebo náznak dalšího rostoucího období, to ukáží nejbližší dny.

„Kritické bylo ranní prolomení hranice 4200 dolarů, protože velká část trhu právě tento mezník sledovala a měla ho nastavený jako signál ke vstupu do obchodu,“ vysvětlil výrazný nárůst Mati Greenspan, analytik obchodní platformy eToro, serveru CNBC.

Na lucemburské burze Bitstamp se dokonce cena dostala na okamžik přes hranici 5000 dolarů. Finální cena se následně ustálila na hranici 4700 dolarů a bitcoin tak během 24 hodin přidal více než 14 miliard dolarů ke své tržní hodnotě.

Nerostl však jen bitcoin, také ostatní kryptoměny zaznamenaly podařený den, když například ether či XRP rostly o 7 procent.

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.