3 minuty čtení

Der Kurier: Do Německa bez hranic, služby, které zrychlí byznys

Do Německa bez hranic je název služby dopravní společnosti Der Kurier pro B2B, ale i B2C trh a slibuje doručení zásilky v rámci Německa nejpozději do poledne druhého dne, a to za podmínek vnitrostátní přepravy po Německu.

Společnost Der Kurier si od této služby slibuje konkurenční výhodu oproti jiným kurýrním společnostem.

Do Německa bez hranic je inovativní a efektivní řešení kurýrní dopravy z Čech do Německa a obráceně. Název Do Německa bez hranic vychází z konceptu odbourání dnes již neexistující hranice mezi Českem a Německem. Trh mezi Německem a Českem vnímá Der Kurier jako jeden evropský trh a k dopravě do Německa přistupuje jako k vnitrostátní. Nezáleží, zda klient posílá zásilku z Prahy do Brna či z Prahy do Drážďan, proces je vždy stejný. Der Kurier také nerozlišuje dopravu na expresní či ekonomickou, jako je to v mezinárodní dopravě zvykem, ale nabízí jen jednu možnost přepravy: doručení zítra. Společnost je součástí německé přepravní skupiny a přeprava po EU nemá hranice. Díky výhodným podmínkám pro český trh tak může odesílatel získat konkurenční výhodu při přepravě v rámci německého trhu, případně otevřít zákaznické segmenty, které jsou náročnější na rychlost doručení. Společnost Der Kurier se specializuje na dopravu do Německa. „V konkurenci kurýrních služeb je třeba se správně profilovat. Německo jsme vybrali, protože právě zde dokážeme zákazníkům nabídnout ty nejlepší podmínky. Je to win-win situace,“ dodává Přemysl Lukeš, výkonný ředitel společnosti Der Kurier.

„Zavedení služby bylo náročné, změny bylo třeba provést napříč celou firmou a museli jsme zkrátka táhnout všichni za jeden provaz. Myslím, že se to povedlo a díky našemu know-how si teď můžeme dovolit dát zákazníkovi podmínky, které by zaplatil za vnitrostátní dopravu v Německu, a zároveň nabídnout standardní doručení druhý den. Využití této služby může českým vývozcům pomoci konkurovat německým firmám, například mohou na německém trhu získat segment, který je citlivý na rychlé doručení,“ říká Přemysl Lukeš ze společnosti Der Kurier, www.derkurier.cz.

Do Německa rychle a efektivně

Služba Do Německa bez hranic nabízí doručení do druhého dne již od 8, nejpozději však do 12 hodin. Problémem není ani přeprava dlouhých a nestandardních zásilek či dokumentů k podpisu. Společnost Der Kurier si zakládá na jednoduchosti, každý zákazník obdrží přístup do online aplikace, kde si své zásilky může spravovat. Ceny, které jsou na začátku spolupráce domluveny, jsou konečné a není třeba se obávat dalších příplatků.

Společnost Der Kurier se specializuje na dopravu do Německa. „V konkurenci kurýrních služeb je třeba se správně profilovat. Německo jsme vybrali, protože právě zde dokážeme zákazníkům nabídnout ty nejlepší podmínky. Je to win-win situace,“ dodává Lukeš z dopravní společnosti Der Kurier.

Na českém B2B trhu působí firma Der Kurier zhruba 14 let. Napříč Německem využívá 250 doručovacích dep.

 

Hodnocení: +1
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.