Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
09.06.2020 2 minuty čtení

Zelená dohoda znamená investiční stabilitu, říká Voltr z Energy financial group

Co jsou to společenský odpovědné investice do energetiky? Jsou vůbec lukrativní a může do nich vstoupit i menší investor? Na tyto i řadu dalších dotazů k obnovitelným zdrojům energie odpovídal Tomáš Voltr, výkonný ředitel finanční skupiny EFG. 

Jako výkonného ředitele investiční skupiny EFG se vás na úvod nemůžu nezeptat – jak jste v rámci pandemie zvládali v posledních měsících období vládních nařízení? Vyzkoušeli jste si, jestli byste dokázali pracovat čistě z home office?

Z pohledu skupiny jsme mohli dopady pandemie pozorovat v několika provozech. Co se týče jádra EFG v našich pražských kancelářích, tak ano, tam jsme vyhlásili home office. Nešlo o nijak striktní nařízení, nicméně poskytli jsme zaměstnancům tuto možnost s tím, že většina z nich toho využila. V kancelářích jsme se tedy vídali ve výrazně menším množství. Pokud bych to období měl nějak zhodnotit, tak většina lidí na tom home office pracovala bez problémů a efektivně. I já sám jsem po několik dní pracoval formou home office a myslím si, že jsme poznali řadu užitečných technologií, respektive aplikací, které nám práci tímto způsobem umožňují a v jejichž používání de facto pokračujeme i dnes, byť už jsme se všichni vrátili do kanceláří. Vnímám to tak, že i na takto problematické době jsme dokázali najít pozitiva. Home office navíc u nás i za běžného provozu není nijak zakázán, máme mladý tým, který je na tuto flexibilní formu práce zvyklý. Rozhodně nám to dává smysl.

Na stránkách EFG jsem se dočetl, že v letošním roce plánujete v segmentu moderních energetických projektů šetrných k životnímu prostředí investovat skoro 1,5 miliardy korun. Platí to stále, nebo ta částka bude kvůli pandemii jiná?

Křivka, kterou máme na stránkách, udává celkovou hodnotu aktiv v naší skupině. Částka, kterou jsme v tomto roce plánovali a stále plánujeme investovat, se pohybuje zhruba okolo tři sta milionů korun, přičemž všechny zamýšlené investice běží podle plánu a chceme je dnes v souladu s našim letošním plánem uskutečnit i navzdory epidemii a krizi.

Rozhovor vedl @tomasdurcak, celý si ho můžete přečíst také na webu ESG Investice

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
2 minuty
15 minut
3 minuty
4 minuty
2 minuty
2 minuty
9 minut
10 minut
4 minuty
7 minut
5 minut
2 minuty