01.04.2019 2 minuty čtení

Je to burger? Není to burger? Je to Impossible Whopper!

Naslouchat trendům, to je heslo amerického řetězce s rychlým občerstvením Burger King. Ten se nyní rozhodl, že uspokojí zákazníky toužící po hamburgeru, kvůli kterému netrpělo žádné zvíře.

Burger King se spojil s firmou Impossible foods, která světu již před nějakým časem představila rostlinný burger, který zákazník od toho z pravého hovězího masa nerozezná.

„Chtěli jsme, aby to bylo něco, co nezklame vysoká očekávání, která naši zákazníci mají. Udělali jsme několik slepých testů s našimi zaměstnanci, s mými kolegy ve vedení i s našimi franšízanty a opravdu nikdo nepoznal rozdíl,“ řekl agentuře Reuters šéf severoamerické divize Burger King Christopher Finazzo.

Impossible Burger od firmy ze Silicon Valley je stal rychle velkou senzací a dnes už ho má ve své nabídce kolem 5 tisíc restaurací po celých Spojených státech. Burger King je však prvním řetězcem rychlého občerstvení, který ho vyzkouší ve svém tradičním menu. A pokud uspěje, bude to znamenat více než dvojnásobný rozmach tohoto rostlinného burgeru.

Klíčovou ingrediencí, která tento burger odlišuje od jiných rostlinných náhražek masa, je přirodní sloučenina hem. Ta je základní stavební jednotkou krevního pigmentu hemoglobinu a dává burgeru vzhled, vůni a chuť, které se blíží skutečnému masu. Podle ředitele firmy Pata Browna má navíc jejich burger stejné množství biologicky dostupného železa a bílkovin jako ten opravdový.

Burger King bude nyní zkoušet svůj nový Impossible Whopper v americkém St. Louis, přičemž cena bude o dolar vyšší, než u klasického Whopperu. Podle Finazza to však zákazníkům nevadí, za přírodě prospěšný produkt si rádi připlatí.

Hodnocení: +10
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.