Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
05.06.2020 5 minut čtení

Magický proces pre pamäť a nadpriemernú inteligenciu

Nemusíte byť milionár, aby ste investovali do toho najdôležitejšieho, mozgu. Riadiace centrum celého ľudského organizmu môžeme posilňovať ako sval. Stačí len vedieť ako na to.Mozog ovplyvňuje všetko, čo sa v našom živote deje. 

Predstavivosť je stavebným kameňom pre budovanie nových dráh v našom mozgu je to ako pri malých deťoch, neuvedomujú si rozdiel medzi realitou a predstavou. Pri učení si vytvárajú asociácie a informácie nasávajú ako špongia. Vedci sa zhodujú na tom, že pre podporu detského mozgu ako aj jeho aktivity je potrebné neustále podnecovanie formou imputov. Nových podnetov, ktoré si detská hlavička pospája a spracováva. Súčasťou tohto procesu je vytváranie nových mozgových dráh a zväčšovanie jeho kapacity.

Fungovanie mozgu je neuveriteľne náročné, fascinujúce a zároveň detsky hravé ako samotné učenie

Pri komunikácii s nadpriemerne inteligentnými jedincami je nám tento fakt zrejmý už od začiatku a to aj v prípade detí. 

Dve z mojich veľmi dobrých kamarátok majú vysoko nadpriemerne inteligentné deti. Úprimne, pri ich otázkach som sa celkom zapotila neustále sa pýtajú zaujímajú a skúmajú. Obaja chlapci sú absolútne rozdielny. Zarážajúce je, že ani jeden z nich nechodil na množstvo krúžkov ani nebol vystavovaný tlakom učiť sa niekoľko rečí už od plienok. 

Proste nadpriemerná inteligencia prišla sama, alebo jej nevedomky pomáhalo okolie? 

Pri oboch prípadoch boli dôležité podnety. Enormné množstvo podnetov, ktoré tieto deti už od malička dostávali a to prirodzeným spôsobom malo vplyv na ich inteligenciu. Ich mozog neustále pracoval, tvoril, kreoval..... Obe matky vychovávali svoje deti samé, čo ich prinútilo brať svojich drobcov všade so sebou. 

 1.  Často menili prostredie, cestovali a rozprávali sa s množstvom zaujímavých ľudí, umelcami, výtvarníkmi. 
 2. Podnecovali predstavivosť. Učili ich nové veci a zručnosti, neakceptovali fakt, že by to mohli spraviť za svoje dieťa jednoducho mu pomohli ale hlavnú aktivitu nechali na neho. 
 3. ,,Však on príde na to ako to spraví.“ a prišiel. Viedli ich k samostatnosti. 
 4. Prostredie. Neustále sa pohybovali medzi pokornými a veľmi šikovnými osobnosťami. Čo budovalo osobnosť detí, jednoducho opakovali, čo malo obrovský vplyv na ich rozvoj. 

Deti vyrastali v prostredí, kde neustále spracovávali informácie absolútne prirodzeným spôsobom.

Zvyšovanie mozgovej efektivity 

Dôvod prečo som začala hovoriť o deťoch je veľmi jednoduchý. Nadpriemerne inteligentný ľudia sa nikdy nezbavili vlastností ktoré sú deťom absolútne prirodzené a pomáhajú pri učiacom procese.

Jednoducho život a spracovávanie podnetov z okolia nás neustále vzdeláva, učí a motivuje, vytvára nové mozgové dráhy. 

"Opakujeme len to, čo vidíme od okolia a skúšame len to, čo nás fascinuje alebo zaujíma. "

Vlastne inteligentní ľudia sa nikdy nezbavili hravej skúmavosti a radosti so života. A áno 100% platí, že sa neobklopujú množstvom ľudí, a prečo aj? 

Nepotrebujú opakovať zlozvyky okolia. 

Všimnite si, svoj vlastné chovanie v skupine ľudí, napríklad, medzi alkoholom opojenou spoločnosťou s cigaretami v ruke je vysoká pravdepodobnosť, že si budete chcieť zapáliť cigaretu aj vy. 

Naopak v skupine ľudí, ktorí sú nasmerovaní na budovanie, napredovanie a majú svoje "zdravé rituály"  meditácia, zdravá strava, pokorné správanie, otvorenosť a jasná komunikácia sa s najväčšou pravdepodobnosťou skôr či neskôr na dané osoby začnete podobať. 

Všetko je len o našom vlastnom nadstavení. 

 

 

Podpora "mozgového" zdravia 

Na to aby mozog fungoval správne potrebuje množstvo živín a hlavne odpočinku, môžeme tak jeho efektivitu zvýšiť až o 80%. Mozog funguje ako sval, všetko čo zlepšujeme a budujeme rastie. Presne tak to je aj s naším mozgom. 

 • Zdravé jedlo pre náš mozog. Avokádo, orechy, čaje, čučoriedky (obľúbené české slovo) Príklady potravín : https://domacaliecba.sk/tajomstvo-takmer-2-nasobneho-zlepsenia-pamate-zvysenia-vykonu-mozgu/
 • Cvičenie a pohyb na zdravom vzduchu. 
 • Mozgová diéta. S touto diétou myslím odstránenie umelých farbív, sladidiel, chémie v potravinách. A absolútny Fast food detox. Umelé sladidla nám doslovne zabíjajú mozgové bunky, preč s nimi.
 • Chemický detox začína jedným, ZBOHOM. Rozlúčiť sa s tabletkami, podpornými chemickými prostriedkami, stimulantami ako aj omamnými látkami ktoré náš mozog "oblbujú".
 • Pozitívne zvyky. Robia z nás tých ľudí akými chceme byť. Raná meditácia alebo beh, počúvanie pohodovej muziky, vzdelávanie ....
 • Zdravé prostredie. Nie len to v ktorom pracujete ale aj to v ktorom neustále žijete a obklopujete sa ním.
 • Čistota. Neuveriteľne dôležité, poriadok a čistota je jedným z hlavný atribútov na podporu mysle, nakoľko svoj mozog nerozptyľujeme hlúposťami ale sústredíme sa na dôležite veci.
 • Čisté prostredie, voda, vzduch, jedlo je stavebným bodom zdravia.
 • Spánok. Dobrý spánok je potrebný pre rekonvalescenciu tela aj mozgu. práve počas spánku sa nám buduje dlhodobá pamäť. Spánkový režim je neuveriteľne dôležitý pre snívanie.

 

 

 

Hodnocení: +11
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Skvělý článek Ivano :O Super video. Děkuju za něj.

  1
  • Som rada, že si sa inšpirovala :) Zuzka aj mne veľmi pomohlo :)

   1