Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 11 480.

Zaregistrovat se

SpaceX raisuje dalších 500 milionů dolarů na projekt Starlink

Kosmická společnost SpaceX vizionáře Elona Muska se s investory dohodla na další investici, tentokrát ve výši 500 milionů dolarů. Částka by měla sloužit k financování projektu globálního satelitního internetu s názvem Starlink

30,5 miliardy dolarů, taková je po dalším investičním kole valuace Muskovy vesmírné společnosti SpaceX. Se zprávou o novém financování ve výši půl miliardy dolarů přišel jako první americký Wall Street Journal.

SpaceX je s investory dohodnutý na prodeji akcií při ceně 186 dolarů za kus, což je cca desetiprocentní nárůst oproti ceně při posledním investičním kole v dubnu, kdy se cena dohodla na 169 dolarech. Celá transakce by měla být dokončena do konce tohoto roku.

Kompletní částka by pak měla sloužit k zafinancování projektu Starlink, který má za cíl vyslat na oběžnou dráhu Země asi 4 tisíce satelitů, které budou přenášet internetový signál.

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější

Vystřelte své investice ke hvězdám!

Staňte se členem komunity Warengo a naučte se pracovat se svými financemi jako Warren Buffett. Je nás už 11 480.

Zaregistrovat se