30.03.2019 2 minuty čtení

Pokud se stanu prezidentem, prodám všechny akcie Starbucks, říká Howard Schultz

Souboj o pozici prezidenta Spojených států se nezadržitelně blíží, už v listopadu 2020 si Američané zvolí hlavu státu na další čtyřleté období. A ačkoli samotné primárky proběhnou až na jaře stejného roku, už dnes si všichni potenciální kandidáti připravují pozice. Včetně toho, který chce kandidovat jako nezávislý centrista.

Howard Schultz je úspěšný americký podnikatel a bývalý CEO kavárenského řetězce Starbucks. S odhadovaným majetkem ve výši 3,7 miliardy dolarů se řadí mezi nejbohatší lidi planety.

Dnes tolik slavnou firmu Schultz koupil v roce 1986 od původních majitelů, kteří měli pouze 4 pobočky v Seattlu a neplánovali se více rozvíjet. Schultz však v kavárně objevil obrovský potenciál a dokázal ho naplno využít, když se Starbucks během třiceti let pod jeho vedením rozrostl na tisíce poboček po celém světě.

V roce 2017 Schultz skončil na pozici CEO a v polovině loňského roku odstoupil také z pozice předsedy představenstva. Už tehdy si totiž začal pohrávat s myšlenkou, že by mohl své zemi nabídnout také něco jiného, než kávu za pět dolarů.

Schultz for president

V lednu tohoto roku Schultz oficiálně oznámil, že bude jako nezávislý centrista kandidovat na post prezidenta. Což je samo o sobě odvážné, vezmeme-li v potaz, že posledním prezidentem, který se do svého úřadu dostal bez podpory kterékoli politické strany, byl George Washington. Ano, ten George Washington, první prezident nově vzniklých Spojených států amerických.

Schultze čeká mnoho soupeřů a zejména v úřadujícím prezidentovi Donaldu Trumpovi bude mít velmi silného protivníka. Pětašedasátiletý byznysmen je však přesvědčen, že může být lepší hlavou státu.

*„Donald Trump je podle mě prezidentem s největším střetem zájmů v historii Spojených států. Řeknu k tomu jen to, že pokud bych měl tu čest stát se prezidentem, žádný střet zájmů by neexistoval,“ řekl Schultz v rozhovoru pro Yahoo Finance.

Schultz už sice není součástí exekutivy Starbucks, stále je však jeho největším akcionářem s více než 33 miliony akcií.

„Ty akcie bych prodal. Udělal bych vše pro to, abych v žádném střetu zájmů nebyl, mým jediným posláním by bylo sloužit americkým občanům,“ doplnil Schultz.

Ocení to američtí občané?

Hodnocení: +9
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.