Chcete pořádnou investiční show? Sledujte nás na Instagramu!
03.06.2020 3 minuty čtení

Výroba v době koronaviru

O aktuální situaci, výzvách, a v neposlední řadě také o tom, jak současná krize posílí budoucí fungování jednoho z největších světových výrobců robotů mluvil viceprezident společnosti Universal Robots pro operace a dodavatelský řetězec Martin Kjærbo.

Řekněte nám prosím, jak dnes fungujete ve srovnání s dobou před pandemií?

Na začátku ledna tohoto roku jsme pozorně sledovali, jak se situace vyvíjí v Číně a začali jsme se připravovat na to, že se virus postupně rozšíří do celého světa a také na trhy, kde působíme. Když první země začaly zavádět celostátní karantény, byli jsme na to připraveni.

V současnosti všichni naši zaměstnanci, kteří fyzicky nepůsobí ve výrobě našich robotů pracují z domova. To znamená, že týmy, které se starají o administrativu, prodej, management a vývoj pracují na dálku, a jsou v neustálém kontaktu prostřednictvím online schůzek. Týká se to jak našeho sídla v Dánsku, tak všech 27 poboček po celém světě.

Mnoho našich vývojových pracovníků si mělo možnost udělat z vlastní garáže dočasnou laboratoř. Poslali jsme jim domů roboty, což se ukázalo jako dobré řešení. Díky tomu, že mohou používat některé z našich simulačních UR+ software řešení spolu mohou naši inženýři navzájem spolupracovat. Je skvělé sledovat, jak rychle se naši zaměstnanci adaptovali na úplně novou situaci.

Jak byli dotčeni vaši dodavatelé a co jste udělali pro zmírnění rizik?

Pandemie Covid-19 bezpochyby způsobila velké otřesy. Nastala doba, kdy je náš důmyslný dodavatelský řetězec podrobován velké zkoušce. Naštěstí disponujeme systémem zdvojení našich dodavatelů, takže jsme po uzavření továren v Číně měli možnost odebírat stejné součástky jinde. Nyní, když je většina Evropy uzavřena, aplikujeme zase opačný postup. Zatím jsme neměli žádné výpadky ve výrobě a naše kapacity tak zůstávají nedotčeny. Vyžadovalo to ale přesměrovat celý dodavatelský řetězec, k čemuž bylo potřeba vyvinout mnohdy až neuvěřitelné úsilí.

Neustále se snažíme dívat dopředu. V praxi to znamená například přednostní vystavování objednávek na surové materiály a prověřování nejen našich vlastních dodavatelů, ale i dodavatele dodavatelů, abychom měli jistotu, že mohou objednávku skutečně realizovat. Ve výsledku jsme nemuseli v důsledku současných opatření jakkoliv konstrukčně upravovat žádného robota z naší modelové řady. 

Bylo nutné přestavět výrobní linku, aby se minimalizovalo riziko přenosu nákazy, nebo poskytnout osobní ochranné pomůcky pro zaměstnance?

V ústředí naší společnosti v Dánsku, kde probíhá výroba našich robotů jsme z původně jednosměnného provozu museli přejít na dvousměnný provoz, abychom mohli více rozložit naši pracovní sílu. Důsledně dodržujeme doporučené dvoumetrové rozestupy mezi zaměstnanci, a také jsme doslova všude v budově přidali dezinfekční stanice. Nošení roušek není aktuálně dánskou vládou oficiálně vyžadováno, ale pokud se tak stane, jsme je připraveni samozřejmě zaměstnancům poskytnout. 

Rozložení zaměstnanců do dvou směn také znamená méně lidí v jídelně. Požádali jsme zaměstnance, aby se pohybovali v malých skupinách. Všechny potraviny jsou jednotlivě zabaleny, dočasně je zrušen bufet, abychom předešli křížové kontaminaci. Pro zachování společenského odstupu jsme v jídelně odstranili polovinu židlí.

Více na orobotice.cz.

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.