21.12.2018 3 minuty čtení

Chcete, aby vám děti vydělaly ty vytoužené miliony? Postavte je před kameru!

Byl to vždycky velký fenomén a zároveň velmi kritizovaná záležitost. Rodiče, kteří toho ve svém životě moc nedokázali, chtěli ty nenaplněné sny realizovat skrze své děti. Nutili je tak do všemožných sportů a když děti protestovaly, byli na ně ještě přísnější. Často jste pak mohli vidět natěšené tatínky postávat vedle hřiště, jak okřikují ty maličké ratolesti, které by si raději hrály na pískovišti. Tomu je však konec, dnes vám totiž stačí kamera a účet na Youtube!

Věříte příběhu o tom, že malý čtyřletý(!) chlapec koukal pravidelně na Youtube videa a jednoho dne přišel za rodiči, že by chtěl recenzovat hračky a mít svůj vlastní kanál na Youtube? A že ten kanál se bude jmenovat ToysReview a že bude dělat recenze na týdenní bázi? Skutečně věříte tomu, že něco takového vzejde z hlavy čtyřletého dítěte?

Nechceme samozřejmě nijak podceňovat sílu dětské fantazie, ale pokud stále ještě tomuto příběhu věříte, podívejte se na video na konci článku a potom řekněte, zda tomu stále věříte. Ve zkratce – video je krásně režírované maminkou, která přesně ví, jaký koncept by to všechno mělo mít a v podstatě řídí celý průběh „natáčení“. Tomu malému jde očividně jen o to, aby dostal hračku. Podívejte se sami a jistě už uznáte, že rodiče v tom nebudou tak úplně nevinně.

Každopádně, když odhlédneme od toho, že je to celé povedený byznys plán dvou vykutálených rodičů, musíme uznat, že podnikání je to více než výnosné. Tenhle dnes už sedmiletý klučina totiž za minulý rok vydělal neskutečnou sumu peněz.

$22.000.000

Ano, kanál Ryan ToysReview vydělal v období od 1. června 2017 do 1. června 2018 více než 20 milionů dolarů, tedy něco kolem půl miliardy českých korun. Stal se v tomto období dokonce nejvýdělečnějším ze všech Youtube kanálů a nechal za sebou matadory jako PewDiePie či Paul Logan.

Pro Ryana a jeho rodiče to však není zase taková novinka, už rok předtím si na konto připsali 11 milionů dolarů, čtvrt miliardy v českých korunách.

Jak už však bylo zmíněno na začátku, jedná se o byznys hlavně rodičů. Malý Ryan je rád, že má hodně hraček, což je asi sen každého sedmiletého kluka. Rodiče si naopak užívají luxusu a létají soukromým letadlem.

Možná, že tento článek vyznívá příliš negativně, chceme však pouze ukázat na paralelu s využíváním dětí pro vlastní nenaplněné sportovní úspěchy. Na druhou stranu uznáváme, že byznys očividně funguje a chlapec se dobře baví, tak proč ne. A pokud doma máte podobně starou ratolest, zkuste také promyslet, co by vaše dítě bavilo a vy jste za to mohli inkasovat milionové částky.

A nyní už slíbené první video. Náhoda, že se video jmenuje dokonale podle klíčových slov a ne třeba Ryan Playing With Toys? Rodiče očividně moc dobře věděli, co a jak…
Hodnocení: +8
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Dokud to toho malýho baví, tak je to asi v klidu :) Horší to bude, až bude chtít v 15 začít běhat za holkama a rodiče ho budou nutit otevírat hračky :D
    0
  • WOW :-O
    0