17.12.2018 2 minuty čtení

Recenze knihy: Bible vítězů

Pokud vás někdy zajímalo, proč jsou někteří lidé úspěšnější než ostatní, pak je tato kniha určena pro vás. Pokud jste někdy přemýšleli nad tím, zda se člověk od těch nejlepších může něčemu přiučit, pořiďte si tuto knihu. Jednoduše, pokud chcete patřit mezi vítěze, tahle kniha by měla mít své místo ve vaší knihovně.

Při prvním pohledu na knihu by si člověk řekl, že je to taková ta klasická motivační publikace, kterých jsou na světě tisíce a davy rádoby úspěšných spisovatelů jich každý rok další stovky vychrlí. Ano, tahle kniha má za cíl vás motivovat, ale na rozdíl od těch stále stejných motivačních knih nabízí několik věcí navíc.

Autor Alastair Campbell je bývalý novinář a dnes krizový manažer pro top britské společnosti. Kromě toho má však za sebou také poměrně zajímavou politickou zkušenost, když byl sedm let pravou rukou britského premiéra Tonyho Blaira. Právě Campbellovi vděčí Tony Blair za svůj vzestup a svým způsobem i za svůj pád.

Už samotná obálka hovoří celkem jasně: „Dozvíte se, jak úspěšní sportovci, podnikatelé, politici, slavné osobnosti atd. vítězí – jak fungují, jak vybírají týmy kolem sebe, jak překonávají překážky. Jak může tyto principy k úspěchu využít každý z nás.“

Tou největší přidanou hodnotou knihy je provázanost s konkrétními osobnostmi. Nejedná se pouze o teorii, ale Campbell hovořil přímo s mnoha úspěšnými osobnostmi a snažil se analyzovat jejich přístup k životu i kariéře. Na základě těchto poznatků pak dal dohromady několik základních faktorů, které oddělují ty nejúspěšnější od průměru.

„Prohrál jsem skoro tři sta zápasů. Šestadvacetkrát se stalo, že mi svěřili zahrání hodu, který nám mohl vyhrát zápas, a já jsem minul. V životě jdu od porážky k porážce. A díky tomu jsem úspěšný.“

Michael Jordan

Pokud jste na začátku kariéry a nebo cítíte, že vám chybí ten správný mindset, tohle je ta správná kniha, kterou byste měli mít v knihovně a v případě potřeby jí vytáhnout. Vlije vám motivaci do žil a zároveň správně srovná myšlení.

Hodnocení Warengo: 10/10

Bible vítězů (v orig. WINNERS: And How They Succeed)
Autor: Alastair Campbell
Vydává: Grada
Čas čtení: 8 hodin

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.