16.12.2018 1 minuta čtení

Spoluzakladatel Vine a HQ Trivia zemřel na předávkování drogami

Colin Kroll, pětatřicetiletý spoluzakladatel firem Vine a HQ trivia byl dnes ráno nalezen mrtvý ve svém newyorském bytě. Policejní vyšetřování ukázalo na smrt z předávkování drogami.

Colin Kroll patřil ke známým jménům americké startupové scény. Už v polovině roku 2012 založil společně s Hofmannem a Yusupovem video aplikaci Vine, která sloužila k vytváření a sdílení krátkých, maximálně šestisekundových videí. Ještě na podzim roku 2012 od nich aplikaci koupil Twitter za 30 milionů dolarů.

V roce 2015 pak Kroll se společníky založil HQ Trivia, firmu zaměřenou na vývoj mobilních her. Původně byl jejím CTO a teprve před třemi měsíci se posunul na pozici CEO, kde vystřídal svého dlouholetého společníka Yusupova.

Informaci o Krollově smrti přinesl jako první bulvární TMZ, který zároveň píše o tom, že podle policejních zdrojů byl na místě nalezen kokain a heroin.

Zástupci HQ Trivia zatím událost nekomentovali, je však veřejně známo, že v letošním roce firma zažívala těžké období. Ještě v lednu 2018 byla Trivia mezi top 10 herními producenty, dnes je někde mezi 250. a 500. pozicí. Na Krolla si zároveň podle neověřených informací stěžovalo několik zaměstnanců kvůli „agresivnímu manažerskému stylu“.

Hodnocení: +4
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.