01.06.2020 4 minuty čtení

Ranní zprávy 02.06.2020: Američané se bouří, Kellner tvrdě narazil a máme nejhorší rozpočet v historii

Pravidelný ranní souhrn toho nejdůležitějšího z byznysu za předešlý den.

Dobré ráno, mám pocit, že se nejde nevyjádřit k tomu, co se aktuálně děje v ulicích mnoha amerických měst. Zejména se nemohu ubránit pocitu, že lidé už neprotestují jenom proti rasismu a policejnímu násilí, ale co do činění s tím má i koronavirus a současná tristní ekonomická situace v USA. Protože když člověku, který s vraždou černocha nemá nic společného, rozbijete výlohu a ukradnete zboží, nejste bojovník za lidská práva, ale obyčejný zloděj... sorry jako. Neměl bych obavu z druhé vlny korony, ale spíš z protestů zchudlých lidí, jakožto milovník historie už jsem o nich leccos přečetl a ty určitě nechceme (u nás je ještě čas). Úspěšný den Vám přeje Tomáš.

-----

Partnerem newsletteru je Portu. Investujte jednoduše, levně a diverzifikovaně do nejznámějších světových indexů. Chci vědět víc!

-----

Vítěz a poražený

Zoom +13.75 % (204.15 USD)
Zoom nám kvartální výsledky představí až dnes, ale investoři je tipovali jako výborné už včera. Ostatně po koronaviru nyní řada Američanů sedí doma na Zoomu kvůli nepokojům.

Pfizer -7.15 % (35.46 USD)
Farmaceutický gigant Pfizer včera výrazně oslabil poté, co jeho hojně prodávaný lék proti rakovině prsu Ibrance dopadl bídně v jednom z navazujících klinických testů.

-----

Burza

Navzdory masivním nepokojům a protestům americké akcie zahájily nový týden i měsíc růstem. Byť si nad tím někteří analytici lámou hlavu, trhy nadále kvitují obnovu ekonomiky a optimismus jim rozhodně nechybí. Dařilo se ostatně i akciím na Pražské burze.

-----

Warengo doporučuje skupiny Akcie, Blue-chip invest nebo Forex Trading

-----

Slova dne

„Musíte je ovládnout. Pokud je neovládnete, ztrácíte čas - přejedou vás a budete vypadat jako banda blbců.“

Do rukou agentury Reuters se dostala slova amerického prezidenta Donalda Trumpa, jež během soukromého hovoru sdělil guvernérům amerických států, v nichž zuří protesty, rabování a nepokoje. Aby koronavirus nakonec nebyl tím menším problémem...

-----

Číslo dne

60 000 000 000 Kč

Agentura Bloomberg odhaduje, že neúspěšná masivní sázka nejbohatšího Čecha Petra Kellnera na expanzi svého byznysu v Číně mu způsobila velké ztráty. Zrušené IPO úvěrové společnosti a koronavirus už letos z jeho jmění umazaly 2,5 miliardy dolarů.

-----

Bleskově

Schodek státního rozpočtu dál šplhá k výšinám a očekávaných 300 miliard korun bude asi tak tak. V květnu se totiž schodek vyšplhal již na 157,4 miliardy Kč. I květnový výsledek rozpočtu je tak doposud nejhorší od vzniku samostatné ČR.

▶ Soukromý vlakový dopravce RegioJet chystá od 30. června zahájit provoz své přímé linky mezi Prahou (resp. i Pardubicemi a Brnem) a chorvatskou Rijekou. Nastoupíte večer a ráno jste u moře. Dále na jih vás případně zavezou autobusy stejného dopravce.

▶ Americká investiční banka Goldman Sachs ve své nové analýze akciových trhů nepočítá s žádným masivním výprodejem. Naopak počítá s tím, že například index S&P 500 by se mohl i díky současné fiskální politice Fedu vydat zpět k historickým maximům.

▶ Kromě historického milníku na poli kosmonautiky Elon Musk minulý týden zakončil i převzetím opcí na nákup 1,7 milionu akcií Tesly v hodnotě 770 milionů dolarů. Jde o další z odměn z jeho kompenzačního plánu v rámci automobilky. Když se daří, tak se daří!

▶ Marku Zuckerbergovi se bouří zaměstnanci. Může za to jeho nulová reakce na Trumpův FB post "when the looting starts, the shooting starts", který Twitter jako historický první označil upozorněním, že obsahuje "potenciálně zavádějící" informace.

Pro více zpráv ze světa byznysu sledujte účty IHNED.czE15.czEuro či Forbes Česko.

-----

Chcete vědět víc?

Zaregistrovaní uživatelé dostávají tento newsletter s mnoha dalšími zajímavostmi do svého emailu každé všední ráno v 7.00. Díky tomu získávají informační náskok a lepší orientaci v byznysu. Přidejte se.

#warengo #zpravy #byznys #newsletter

Hodnocení: +13
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
Doporučené příspěvky
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
3 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty
4 minuty