28.03.2019 2 minuty čtení

Nenechte se unést všeobecným nadšením, radí Buffett investorům

Těsně před vstupem Lyftu a dalších technologických firem na burzu přišel Warren Buffett se slovy, která by mohla zabránit nepříjemným ztrátám mnohých investorů.

Letošní rok zatím dělá investorům radost. Trhům se nezvykle daří a na burzu se chystají vstupovat firmy, které budou podle zpráv z médií v příštích letech měnit svět.

Nelze se tedy divit, že jsou burziáni ochotni přehlížet kritické skutečnosti a nakupovat i za nesmyslné částky. Jen proto, aby si nenechali utéct údajně skvělou příležitost. Jenže jejich unáhlená koupě se může brzy změnit ve zmar a ztracené peníze.

„Kupovat nové akcie v takto vypjatých dobách…nemyslím si, že to je něco, o čem by měl průměrný člověk vůbec přemýšlet,“ řekl slavný investor v rozhovoru s Becky Quick ze stanice CNBC.

Sám Buffet se jako investor aktivně zúčastnil IPO naposledy v roce 1955, kdy na burzu vstupoval Ford. Od té doby volí raději rozvážné investování. A jak všichni víme, přináší mu to ovoce.

„Samozřejmě můžete rozhazovat peníze na náhodné sázky a třeba se vám někdy podaří vyhrát…ale celoživotní strategii byste z toho dělat neměli,“ varoval Věštec z Omahy.

Buffett zároveň dodává, že mu kvůli tomu sice mohou utéct zajímavé příležitosti, ale v dlouhodobém horizontu se vždy vyplácí držet si odstup a racionálně analyzovat situaci.

Zda si jeho rady vezmou investoři k srdci uvidíme v následujících týdnech a měsících, kdy se na burze ocitnou Lyft, Uber, Pinterest a mnohé další technologické startupy.

Hodnocení: +12
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.