Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 13 050.

Zaregistrovat se

Soudu došla trpělivost, Belfort bude platit

Před necelým měsícem jsme vás na Warengo informovali o tom, že podle nejnovějších dokumentů Jordan Belfort, známý světu jako Vlk z Wall Street, nesplácí svůj dluh vůči lidem, které během své investiční kariéry poškodil. Celá věc došla až k soudu a ten nyní rozhodl jednoznačně ve prospěch poškozených.

Jak už jsme psali v tomto článku, Jordan Belfort podvedl na začátku devadesátých let se svou společností Stratton Oakmont více než 1500 klientů, kterým způsobil škody více než 200 milionů dolarů.

Po jeho zatčení a odsouzení bylo Belfortovi zároveň nařízeno, aby svým obětem uhradil škody ve výši 110 milionů dolarů. 11 milionů bylo převedeno už během Belfortova pobytu ve vězení, od svého propuštění v roce 2008 však Belfort převedl na konto postižených pouze 1,5 milionu dolarů. Vzhledem k aktivitám, kterým se dnes šestapadesátiletý obchodník věnuje, se tato částka zdála podezřele nízkou a tak se případem začal zabývat soud, který přezkoumal současné majetkové poměry z Vlka z Wall Street.

Vlk bude platit

Soudkyně Ann Donelly byla nakonec po prozkoumání všech podkladů nekompromisní. Podle nejnovějšího rozhodnutí tak musí být na konto poškozených převáděno 100 % z příjmů plynoucích z Belfortova podílu ve společnosti Delos Living, která se zabývá výstavbou wellness a kancelářských prostor.

Jordan Belfort u soudu protestoval a odvolával se na zákon o ochraně dlužníků, dle kterého by neměl odvádět více než 25 % svých příjmů. Soudkyně Donelly však řekla, že tento zákon není v tomto případě relevantní a že pokud by se k němu mělo přihlížet, muselo by se také přihlížet k zákonu o restitucích poškozeným a ten by byl pro Belforta ještě přísnější.

Nedá se očekávat, že by se Belfort k případu jakkoli vyjádřil, bude však zajímavé sledovat, jakou rychlostí a v jakém objemu se bude nyní konto poškozených plnit.

Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
  • Divím se, že děla takový problémy a nechce platit když v jedné z jeho knížek, je napsáno “Změnil jsem se. Už nepoužívám metodu přímka úspěchu k nelegální činnosti. Dnes mi přináší poctivé zisky.” Takže v jedné věci lze buď není poctivý nebo mu metoda nevyděláva.

    0
  • No je otázka, kolik peněz to přinese. Nepochybně ta firma bude "optimalizovat".

    0
  • Dobře mu tak slight_smile

    0

Sdílejte své investiční zkušenosti!

Staňte se členem komunity Warengo a začněte tvořit obsah, který bude ostatním investorům pomáhat na jejich cestě. Je nás už 13 050.

Zaregistrovat se