16.12.2018 2 minuty čtení

Soudu došla trpělivost, Belfort bude platit

Před necelým měsícem jsme vás na Warengo informovali o tom, že podle nejnovějších dokumentů Jordan Belfort, známý světu jako Vlk z Wall Street, nesplácí svůj dluh vůči lidem, které během své investiční kariéry poškodil. Celá věc došla až k soudu a ten nyní rozhodl jednoznačně ve prospěch poškozených.

Jak už jsme psali v tomto článku, Jordan Belfort podvedl na začátku devadesátých let se svou společností Stratton Oakmont více než 1500 klientů, kterým způsobil škody více než 200 milionů dolarů.

Po jeho zatčení a odsouzení bylo Belfortovi zároveň nařízeno, aby svým obětem uhradil škody ve výši 110 milionů dolarů. 11 milionů bylo převedeno už během Belfortova pobytu ve vězení, od svého propuštění v roce 2008 však Belfort převedl na konto postižených pouze 1,5 milionu dolarů. Vzhledem k aktivitám, kterým se dnes šestapadesátiletý obchodník věnuje, se tato částka zdála podezřele nízkou a tak se případem začal zabývat soud, který přezkoumal současné majetkové poměry z Vlka z Wall Street.

Vlk bude platit

Soudkyně Ann Donelly byla nakonec po prozkoumání všech podkladů nekompromisní. Podle nejnovějšího rozhodnutí tak musí být na konto poškozených převáděno 100 % z příjmů plynoucích z Belfortova podílu ve společnosti Delos Living, která se zabývá výstavbou wellness a kancelářských prostor.

Jordan Belfort u soudu protestoval a odvolával se na zákon o ochraně dlužníků, dle kterého by neměl odvádět více než 25 % svých příjmů. Soudkyně Donelly však řekla, že tento zákon není v tomto případě relevantní a že pokud by se k němu mělo přihlížet, muselo by se také přihlížet k zákonu o restitucích poškozeným a ten by byl pro Belforta ještě přísnější.

Nedá se očekávat, že by se Belfort k případu jakkoli vyjádřil, bude však zajímavé sledovat, jakou rychlostí a v jakém objemu se bude nyní konto poškozených plnit.

Hodnocení: +7
Pro přidání komentáře se přihlaste nebo zaregistrujte.
  • Divím se, že děla takový problémy a nechce platit když v jedné z jeho knížek, je napsáno “Změnil jsem se. Už nepoužívám metodu přímka úspěchu k nelegální činnosti. Dnes mi přináší poctivé zisky.” Takže v jedné věci lze buď není poctivý nebo mu metoda nevyděláva.
    0
  • No je otázka, kolik peněz to přinese. Nepochybně ta firma bude "optimalizovat".
    0
  • Dobře mu tak :)
    0