Vytvořte svůj investiční mozkový trust!

Staňte se členem komunity Warengo a diskutujte s ostatními investory v článcích a tématických skupinách. Je nás už 20 200.

Zaregistrovat se

21.09.2020 7 minut čtení

Petr vydělává 40 a Pavel 200 tisíc korun měsíčně. Kdo z nich je ve skutečnosti bohatší?

Pro většinu z nás je výše platu rozhodující a máme-li možnost získat větší mzdu, jdeme za tím. Na bohatství lze však pohlížet i z jiné perspektivy, jak ukazuje náš příběh.

Petr a Pavel jsou dva kamarádi, kteří spolu studovali. Dosáhli stejného vzdělání a měli stejnou výchozí pozici pro získání dobrého zaměstnání.

Pavel nastoupil do velké mezinárodní korporace, velmi brzy se uchytil a začal stoupat po kariérním žebříčku. Dnes má vysoké manažerské postavení s platem 200 tisíc korun měsíčně.

Petr začal podnikat, vybudoval malou firmu, která vytvářela webové stránky. Peníze, jež ve firmě vydělal, investoval. Dnes má malé portfolio složené z nemovitostí a akciových dividendových fondů a stále drží menší podíl v původní firmě.…

Přihlaste se a získejte zdarma přístup ke kompletnímu obsahu Warengo!

Přihlásit se
Přihlášením souhlasíte s podmínkami ochrany osobních údajů
Hodnocení: +49
Pro přidání komentáře se přihlašte nebo zaregistrujte.
Řadit podle: oblíbenosti nejnovější
 • Pěkné v

  3
 • Buď jako Petr!

  2
 • Hezky napsáno. Není ale každý nastavený na méně práce a je hodně lidí, kteří se v práci realizují a nejde jim ani tak o příjem. Na druhou stranu mě by 80 hodinový pracovní týden zabil, stejně tak i 4 hodinový, který jsem měl možnost zkusit...

  6
 • Díky za super příběh, rozhodně na tom něco je. Váš web si dám do záložek těším se na další článek, Víte. slight_smile

  5
Doporučené příspěvky
4 minuty
6 minut
6 minut
5 minut
4 minuty
6 minut
3 minuty
4 minuty
5 minut
5 minut
8 minut
3 minuty